31 Ekim 2014 12:26 Anasayfam Yap Favorilerime Ekle İletişim Künye Ziyaretçi Defteri Sitene Ekle
ADIYAMAN - BATMAN - BİNGÖL - BİTLİS - DİYARBAKIR - ELAZIĞ - HAKKARİ - MARDİN - SİİRT - ŞANLIURFA - ŞIRNAK - TUNCELİ -
Çözüm için yürüyenlere soruşturma -
ANASAYFAYA DÖN
01 Ağustos 2013 Perşembe Saat 01:02
Çözüm için yürüyenlere soruşturma
Batman'da BDP'nin "Demokratik çözüm hamlesi " ve BDP Gençlik Meclisi'nin "Uyuşturucu, fuhuş, asimilasyon, yozlaştırma ve ajanlaştırmaya hayır" sloganı ile yaptıkları yürüyüşe katılan 160 kişi hakkında soruşturma açıldı.
BDP Batman İl Örgütü tarafından organize edilen "Demokratik çözüm hamlesi " ve BDP Batman Gençlik Meclisi'nin "Uyuşturucu, fuhuş, asimilasyon, yozlaştırma ve ajanlaştırmaya hayır" sloganı ile düzenlediği yürüyüşlere Batman Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla soruşturma başlatıldı. Batman'da 22 Haziran ve 4 Temmuz'da düzenlenen yürüyüşlere katılan 160 kişiye, 2911 sayılı yasanın "Toplantı ve gösteri yürüyüşleri yasasına muhalefet etmek" gerekçesiyle soruşturma açıldı. Aralarında BDP PM üyesi Nezir Gülcan, BDP Batman İl Eş başkanları Serdar Atalay ve Rahşan Çarboğa, BDP Batman Merkez İlçe Başkanı Murat Gazioğlu, BDP il ve ilçe yöneticileri, MEYA-DER, KURDÎ-DER, HDP ve İHD yöneticilerinin de bulunduğu 160 kişi, Batman Emniyet Müdürlüğü'ne ifade vermeye çağrıldı. Soruşturmaya tepki gösteren BDP Batman İl Eş Başkanı Serdar Atalay, BDP Gençlik Meclisi'nin ve BDP'nin düzenledikleri yürüyüşe soruşturma açılmasını tasvip etmediklerini söyledi.
'Çözüm yerine soruşturma'
Çözüm arayışı yerine soruşturma açılmasını hukuki bulmadıklarını dile getiren Atalay, "AKP'nin 2009 yılında BDP'ye karşı başlattığı kırım politikası halen devam etmektedir. Biz bu tavrı şiddetle kınıyoruz. Devlet ve AKP politikalarıyla siyasetin önünü tıkadıkça on binlerce halk siyasetine sahip çıkacaktır. Halkımız bugüne kadar bütün gücüyle bu partiye sahip çıkmıştır. Bugünden sonra da var olan iradesiyle ve gücüyle sahip çıkmaya devam edecektir. Böyle basit durumlarla asla ve asla kimse siyasetimizin önünü tıkatamaz. Hükümet ve emniyet bu politikalarından vazgeçsin. Bu yasada toplantı ve yürüyüş bir doğal hak olarak tanınmıştır. Onun için herhangi bir yasal başvuruya gerek yoktur. Yani yasal başvuru yapmamıza rağmen, bize soruşturma açılması bir art niyettir" şeklinde konuştu. (DİHA)

YORUMLAR - YORUM YAZ - HABERİ YAZDIR      
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Bu haberde ilk sözü siz söyleyin!

DİĞER HABERLER
SONDAKİKA HABERLER!
SON DAKiKA
YAZARLAR     ÇOK OKUNANLAR
İzzettin İÇİN
Mehmet KARABAŞ
Sebgetullah SEYDAOĞLU
Ergün GÜÇLÜ
Recep ACAY
ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET :
milhaber mil
Reklam - İletişim - İnsan Kaynakları - Yayın İlkeleri - MOBİL
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2011 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.