25 Ekim 2014 23:35 Anasayfam Yap Favorilerime Ekle İletişim Künye Ziyaretçi Defteri Sitene Ekle
ADIYAMAN - BATMAN - BİNGÖL - BİTLİS - DİYARBAKIR - ELAZIĞ - HAKKARİ - MARDİN - SİİRT - ŞANLIURFA - ŞIRNAK - TUNCELİ -
Karacadağ’da hırsız isyanı -
ANASAYFAYA DÖN
12 Şubat 2014 Çarşamba Saat 23:57
Karacadağ’da hırsız isyanı
Diyarbakır’ın Karacadağ bölgesine dadanan hırsızlar vatandaşları çileden çıkardı. Bölgede bulunan 20 köye düzenli girip hırsızlık yapan şahıslar, son olaylarında yakayı ele verdi. Köylülerden kaçamayacaklarını anlayan hırsızlar, Pirinçlik Karakolu’na sığındı. Hırsızları karakoldan almak isteyen köylüler ile asker arasında gerginlik yaşandı.
Son aylarda Karacadağ bölgesinde bulunan yaklaşık 20 köye dadanan hırsızlar vatandaşları bezdirdi. Hırsızlar, yaptıkları son olayda yakayı ele verdi. Yaşanan hırsızlık olaylarından dolayı adeta isyan eden bölge halkı, yaşanan bu hırsızlık olaylarının sorumlularının biran önce gerekli cezaya çarptırılmaları gerektiğini söyledi. Akşam saatlerinde köye giden ve köyden de kavga ettikleri bir kişinin bacağını kırarak kaçan hırsızlar, halkın öfkesinden korunmak için Pirinçlik askeri karakoluna sığındı. Hırsızları takip eden köylüler, karakola sığınan hırsızları almak isteyince karakol önünde arbede yaşandı. Öfkeli köylüler Diyarbakır-Siverek karayolunu kısa bir süreliğine trafiğe kapattı. Karakola sığınan hırsızları almak isteyen köylüler, karakoldan çıkan bir askeri aracı, içinde hırsızların olma ihtimaline karşı durdurarak aracın bagajını açtırıp içine baktılar. Yükselen tansiyon sonrası olay yerine takviye kuvvet çağırıldı.
Aynı köye iki gün üst üste gelmişler
Tokaçlı Köyü sakinleri ise çevrelerinde bulunan 4-5 köye musallat olan bu hırsızların sırasıyla her gece bir köye saldırdığını, bundan dolayı her gece nöbet tutmak zorunda olduklarını söylediler. Hırsızların dün akşam da köylerinde 5 büyük baş hayvanı çaldıklarını ifade eden köylüler, aynı hırsızların hiç çekinmeden yine köye geldiklerini ve kendilerini fark eden bir köy sakinin bacağını kırarak kaçmaya çalıştığını belirttiler. Olaydan sonra kaçamayacaklarını anlayan hırsızların karakola sığındığını belirten köylüler, hırsızları tanımak istediklerini ve bunu öğrenmedikçe de karakolun önünden ayrılmayacaklarını ifade ettiler.
‘Gereken yapılacak’
Olayın ardından bölgeye giden Bağlar İlçe Kaymakamı Dursun Balaban, öfkeli vatandaşların dağılmasını istedi. Köylülerden hiç birinin hakkını kesinlikle zayi etmeyeceklerini belirten Kaymakam Balaban, “Vatandaşımız gitsin rahat rahat uyusun. Hakları ne ise biz bunun takipçisi olacağız. Hepinizin bildiği gibi bir araştırma ve soruşturma yapılacak ve gereken adımlar atılacak” dedi. Olay yerine gelen kaymakamı gören köylüler, fazla elektrik kesintisinden dolayı da şikâyet etti. Vatandaşların sıkıntısı dinleyen Kaymakam Balaban, öfkeli kalabalığı yatıştırıp dağılmalarını sağladı. İLKHA

YORUMLAR - YORUM YAZ - HABERİ YAZDIR      
Bu habere henüz yorum yapılmadı. Bu haberde ilk sözü siz söyleyin!

DİĞER HABERLER
SONDAKİKA HABERLER!
SON DAKiKA
YAZARLAR     ÇOK OKUNANLAR
Ahmet AY
İzzettin İÇİN
Mehmet KARABAŞ
Sebgetullah SEYDAOĞLU
Ergün GÜÇLÜ
Recep ACAY
ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET :
milhaber mil
Reklam - İletişim - İnsan Kaynakları - Yayın İlkeleri - MOBİL
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2011 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.