e Yazın topladığı elmaları aç kalan kuşlar için tekrar ağaçlara astı Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Yazın topladığı elmaları aç kalan kuşlar için tekrar ağaçlara astı

Bitlis’in Tatvan ilçesinde ikamet eden duyarlı bir vatandaş, aç kalan kuşlar için bahçesindeki meyve ağaçlarından yazın topladığı elmaları tekrar geri astı..

Yazın topladığı elmaları aç kalan kuşlar için tekrar ağaçlara astı
Yazın topladığı elmaları aç kalan kuşlar için tekrar ağaçlara astı
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Bitlis’in Tatvan ilçesinde ikamet eden duyarlı bir vatandaş, aç kalan kuşlar için bahçesindeki meyve ağaçlarından yazın topladığı elmaları tekrar geri astı.
İlçenin Tuğ Mahallesi’nde ikamet eden duyarlı vatandaş Sinan Kıranşal, kuşların soğuk kış günlerinde aç kalmaması için bahçesindeki ağaçları elmalarla donattı. Yaz aylarında bahçede topladıkları elma ve armutları, soğuk havalarda dışarıda aç kalan kuşlarla paylaşan Kıranşal, bu sayede çetin kış şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan kuşların bir nebze olsun yiyecek sıkıntısını gidermiş oluyor. Kuşların aç kalmaması için herkesin duyarlılık göstermesi gerektiğini ifade eden Kıranşal, "Malumunuz bölgemiz çok soğuk bir bölge ve kış çok çetin geçiyor. Ne yazık ki dışarıdaki canlılar bu durumdan olumsuz şekilde etkileniyorlar. Hal böyle olunca, bende kendi imkanlarımla yazın kendime ait bahçemden meyve ağaçlarından toplamış olduğum elmaları, aç kalan kuşlar yesin diye kışın tekrar ağaçlara geri astım. Bu şekilde bahçeye gelen kuşlar bir nebze olsun karınlarını doyurabilmiş oluyorlar. Onlar yedikçe, ben yenisini bırakıyorum. Herkesin bu noktada duyarlı olması gerekiyor. Evlerinin balkonlarına, pencere kenarlarına ve belirli bölgelere yiyecek bırakılırsa güzel olur" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Beyoğlu, İstanbul seçimi için destek turunda
Başkan Beyoğlu, İstanbul seçimi için destek turunda
Diyarbakır’da yılın ilk buğday hasadı yapıldı
Diyarbakır’da yılın ilk buğday hasadı yapıldı
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat