e DİKA’dan mesleki eğitim projesine 405 bin liralık destek Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

DİKA’dan mesleki eğitim projesine 405 bin liralık destek

MARDİN (İHA) – Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Mardin’in Midyat ilçesinde, Mesleki Eğitimle İstihdama Katkı Sağlıyoruz Projesi’ne 405 bin liralık hibe desteği sağladı..

DİKA’dan mesleki eğitim projesine 405 bin liralık destek
DİKA’dan mesleki eğitim projesine 405 bin liralık destek
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

MARDİN (İHA) – Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Mardin’in Midyat ilçesinde, Mesleki Eğitimle İstihdama Katkı Sağlıyoruz Projesi’ne 405 bin liralık hibe desteği sağladı.
Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve DİKA’nın Ekonomik Altyapının Geliştirilmesi ve Mali Destek Programı kapsamında desteklenen Midyat’ta Mesleki Eğitimle İstihdama Katkı Sağlıyoruz Projesi’nin başarıyla tamamlanması ile tanıtım ve sertifika töreni düzenlendi. Proje etkinlikleri çerçevesinde eğitim gören öğrenci ve katılımcılara sertifikaları verildi.
Yapılan tanıtım ve sertifika törenine Midyat Kaymakamı Hüseyin Tekin, DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Çelik, Artuklu Üniversitesi Midyat Meslek Yüksekokulu Müdürü Tarık Demir ile çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.
Törende konuşan DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Mesleki Eğitimle İstihdama Katkı Sağlıyoruz Projesi’nin çok önemli olduğunu söyledi. Altındağ, “Bu tür projeleri desteklemekten büyük mutluluk duyuyoruz. Mesleki eğitimde kullanılan geleneksel yöntemlerin yerine yenilikçi yöntemlerin kullanılarak mesleki eğitim kalitesinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi sadece Midyat için değil ülke içinde büyük önem taşımakta. Bölgemizdeki işsizlik sorununa çözüm üretmek adına, işsizlere meslek kazandırmak, meslek lisesinde eğitim gören öğrencilerin modern imkanlarla teknik eğitim alması ile piyasadaki mevcut iş sahibi kişilerin uzmanlaşması sağlanacaktır. Başarılı bir şekilde uygulanarak hayata geçirilen örnek proje sayesinde Midyat modern teknik altyapıya sahip bir meslek lisesine sahip oldu. Makine ve teçhizat imkanları açısından bölgede ilk ve tek olan mesleki teknik lisede, beş ayrı eğitim atölyesinin donatıları temin edilerek öğrenci ve kursiyerlerin kullanımına hazır hale getirildi” dedi.
Programın sonunda eğitime katılan kursiyerlere DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ ile Midyat Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, Midyat Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdurrahim Çelik ve Artuklu Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Tarık Demir tarafından sertifikaları verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
15 yıllık çocuk hasreti PRP ile son buldu
15 yıllık çocuk hasreti PRP ile son buldu
Diyarbakırlı gençler Mardinli çocukları hayallerine kavuşturdu
Diyarbakırlı gençler Mardinli çocukları hayallerine kavuşturdu
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat Mardin evden eve, Mardin nakliyat, Mardin şehirler arası nakliyat, Mardin asansörlü nakliyat, Mardin şehirlerarası nakliyat