e Bağlar’da Kentsel Dönüşüm için dev işbirliği Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Bağlar’da Kentsel Dönüşüm için dev işbirliği

Diyarbakır’da kentsel dönüşüme ihtiyacı olan bölgelerin başında gelen merkez Bağlar ilçesinde sorunun çözümü için önemli bir adım atıldı. Bağlar ilçe belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile koordineli çalışarak 5 yıl içinde kentsel dönüşümü gerçekleştirecek..

Bağlar’da Kentsel Dönüşüm için dev işbirliği
Bağlar’da Kentsel Dönüşüm için dev işbirliği
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Diyarbakır’da kentsel dönüşüme ihtiyacı olan bölgelerin başında gelen merkez Bağlar ilçesinde sorunun çözümü için önemli bir adım atıldı. Bağlar ilçe belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile koordineli çalışarak 5 yıl içinde kentsel dönüşümü gerçekleştirecek.
Sahipleri tarafından çeşitli nedenlerle terk edilmiş ve daha sonra madde bağımlıları başta olmak üzere zararlı alışkanlıkların meskeni haline gelmiş metruk yapıların yer aldığı Bağlar’da vatandaşların kentsel dönüşüm talebi için önemli bir adım atıldı. Bağlar Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile koordineli çalışarak 5 yıl içinde kentsel dönüşümü gerçekleştirmeyi planlıyor. Geçtiğimiz günlerde Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve belediye yönetiminin ziyaret ederek kentsel dönüşüm için destek istediği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 5 yıl sürecek dönüşüm için Diyarbakır’da ön çalışma başlattı.
Kente gelen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı Ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen, Bağlar ilçesinde kentsel dönüşüm ihtiyacı olan bölgelerde incelemelerde bulunduktan sonra Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nu ziyaret etti.
Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Genel Müdür Vedat Gürgen, Bağlar’ın kentsel dönüşüme ihtiyaç duyulan bir bölge olduğuna dikkat çekerek belediye ile işbirliği yaparak Diyarbakır’ın bu alanda en fazla geri kalmış bölgesi olan Bağlar’a modern bir görüntü kazandırmak için çalışma başlattıklarını söyledi. Gürgen, ”Bağlar’ın ciddi bir dönüşüme ihtiyacı var. Bağlar Belediye Başkanımız bakanlığımızı ziyaret ettiklerinde bu talebi dile getirmişlerdi. Bizler de Diyarbakır’a gelerek bu ihtiyacı yerinde gördük. Bağlar’ın sokaklarını, dönüşüme ihtiyacı olan yerlerini gezdik, inceledik. Belediye bazı yerlerde yıkım çalışması yapıyor, vatandaşların desteğini gözlemledik. Burada bir sorun var. Burası değerli bir yer ama zamanla bu duruma gelmiş, değerini yitirmeye başlamış. Bakanlık olarak belediye ve Bağlar halkının desteğiyle kentsel dönüşümü gerçekleştireceğiz. Bağlar’da yaşayan vatandaşlarımız bu görüntüleri hak etmiyor. Belediye ile beraber yapacağımız çalışmalarla 5 yıl sonra modern ve vatandaşlarımızın hak ettiği görüntüye kavuşturmak istiyoruz. Bunu hep birlikte başaracağız” dedi.
Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na kentsel dönüşüm için verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, "Genel müdürümüz ve bakanlık heyetimiz kentsel dönüşüme ihtiyaç duyulan bölgeleri bizzat ziyaret ederek tespitlerde bulundu. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bakanlığımızla güzel bir dayanışma örneği sergileyerek vatandaşlarımızın desteğiyle Bağlar’a hak ettiği hizmetleri kazandırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Amed Sportif Hüseyin Yılmaz’ı transfer etti
Amed Sportif Hüseyin Yılmaz’ı transfer etti
Bağlar’da yapılması planlanan kentsel dönüşüm için Ankara’da önemli görüşme
Bağlar’da yapılması planlanan kentsel dönüşüm için Ankara’da önemli görüşme
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat