e Solhan’da farkındalık için tiyatro Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Solhan’da farkındalık için tiyatro

Bingöl’de öğrenciler tarafından ’Bir Kadın 2+1 Koca’ oyunuyla çocuk gelinlere dikkat çekildi..

Solhan’da farkındalık için tiyatro
Solhan’da farkındalık için tiyatro
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Bingöl’de öğrenciler tarafından ’Bir Kadın 2+1 Koca’ oyunuyla çocuk gelinlere dikkat çekildi.
Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinden oluşan Ab-ı Hayat Tiyatrosu tarafından ’Bir Kadın 2+1 Koca’ oyunu sahnelendi.Kültür merkezinde sahnelenen oyuna ilçe Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yunus Esen,ilçe protokolü, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Yapılan tiyatro gösterisi katılımcılar tarafından beğenilirken Tiyatronun Yönetmeni Ahmet Şenyuva çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Solhan’a gelmeden önce de tiyatroyla ilgilendiğini, stand up yaptığını ve Şehir Tiyatrosunda oynadığını belirten Şenyuva, "Bazı şeyleri aslında anons ederek değil de tiyatroda sahneleyerek insanlara söylemek lazım. Tiyatro bir dünyayı, koca bir maziyi bir kere yaşamak gibidir. Buradaki amacımız, hem kültürel hem de sosyal anlamda bir aktivite yapmak, tarihsel olarak baktığımızda neleri insanların kalplerine yerleştirebiliriz. Bunu vurgulamak istiyoruz. Geçen yılda 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde sahneye çıkmıştık orda da kadının değerine vurgu yaptık. Bingöl’de kadına şiddet ve çocuk gelinler gördüğüm kadarıyla yok denecek kadar az ama sonuçta çevre illerden gelenler var. Buradan sesimizi duyurabilirsek ne mutlu bize." şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MS hastası kadın 4 ayda 19 kilo verdi
MS hastası kadın 4 ayda 19 kilo verdi
HDP önünde eylem başlattı, 5 yıl sonra kızını kucakladı
HDP önünde eylem başlattı, 5 yıl sonra kızını kucakladı
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat Mardin evden eve, Mardin nakliyat, Mardin şehirler arası nakliyat, Mardin asansörlü nakliyat, Mardin şehirlerarası nakliyat