Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Hükümlü ve tutuklu kliniği açıldı

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri bünyesinde hükümlü ve tutukluların muayene ve tedavilerinin yapılacağı klinik açıldı.

Hükümlü ve tutuklu kliniği açıldı
Hükümlü ve tutuklu kliniği açıldı admin

Hastanede tedavi görmesi gereken hükümlüler için özel olarak açılan ve dizayn edilen kliniğin açılışı Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, Cumhuriyet Savcıları M. Emin Şen ve Mehmet Ergin, D.Ü. Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Cafer Güloğlu, Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. A. Kemal Kadiroğlu,  Jandarma Tabur Komutanı Yarbay Özkan Mercan, Açık Cezaevi Müdürü Yüksel Alan’ın katılımıyla gerçekleşti.

Klinikte, cezaevinden sevk edilen tutuklu ve mahkûmların tedavilerinin yapılması için her türlü donanım ve cihazın bulunduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Talip Gül, Adli Tıp Anabilim Dalının da açılışını gerçekleştirdi.

Rektör, Hükümlü ve Tutuklu Kliniğinin de bölgede bir ihtiyaç olduğunu ve savcılarla istişare sonucu kliniği hizmete açtıklarını belirterek, bir sene önce yapımına başlanan kliniğin standartların üzerinde dizayn edildiğini, hastaların konforuna özen gösterilerek 8 yataklı bir koğuş şeklinde  hizmete açıldığını söyledi.

Savcı Mehmet Ergin ise uzun süredir devam eden projenin tamamlandığını, hükümlülerin sağlık ihtiyaçlarını gidermek için yapılan bu projede emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
Besni’de öğrencilerden Barış Pınarı Harekatına destek kermesi
Besni’de öğrencilerden Barış Pınarı Harekatına destek kermesi