Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Elazığ’da TEOG heyecanı

Elazığ’da 8 bin 667 öğrenci, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’nda (TEOG) ter döktü..

Elazığ’da TEOG heyecanı
Elazığ’da TEOG heyecanı
Advert

Elazığ’da 8 bin 667 öğrenci, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’nda (TEOG) ter döktü.
Bugün TEOG sınavı Türkçe, matematik ile din kültürü ve ahlak bilgisinden yapıldı. Elazığ’da 125 okulda 8 bin 677 öğrenci sınava girdi. Öğrenciler aileleriyle beraber sabahın erken saatlerinde okullara geldi. Öğrenciler, ilk oturum olan Türkçe sınavına saat 09.00 itibari ile başlarken veliler de dışarıda çocukları için dua etti.
Türkçe sınavının çok iyi geçtiğini ve full beklediğini belirten Şeydanur Çiftçi, “Herkese başarılar diliyorum. Birinci dönem bu kadar çalışmamıştım. İkinci dönem daha çok çalıştım. Hedefimde Anadolu lisesi” dedi.
İlk sınavda Türkçe’den 2 yanlış yaptığını ifade eden Melek Nur Demir, “Ben bu sınavı daha zor bekliyordum ama beklediğimi gibi olmadı. Kolay çıktı ve full bekliyorum” diye konuştu.
Öğrenci ailesi olarak bir yıl boyunca çok zor bir süreçten geçtiklerini vurgulayan Dönüş Doğan, “Allah çocukların gönlüne göre versin. İnşallah bundan sonra sistem değişmez. Çocuğum sınavının iyi geçtiğini söyledi. Geçen sınavda kaydırma çok yapmıştı. Yine yapmasından korkuyorum” şeklinde konuştu.
Yarın ise öğrenciler fen bilimleri, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girecek.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hani’de 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında resim sergisi açıldı
Hani’de 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında resim sergisi açıldı
Terörden arındırılan Lice’de 15 Temmuz sergisi
Terörden arındırılan Lice’de 15 Temmuz sergisi
diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği mardin evden eve nakliyat şırnak evden eve nakliyat izmir evden eve nakliyat izmir balçova evden eve nakliyat diyarbakır marka tescil firması diyarbakır web tasarım, diyarbakır sosyal medya uzmanı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi