Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Diyarbakır OLAY

İçme suyu hattında bakım çalışması

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, kente su iletimini sağlayan İçme Suyu Ana İsale Hattı’nda zaman zaman meydana gelen olası arızaların oluşmasını engellemek ve su kesintilerinin önüne geçebilmek için bakım-onarım çalışmaları başlattı..

İçme suyu hattında bakım çalışması
İçme suyu hattında bakım çalışması
Advert

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, kente su iletimini sağlayan İçme Suyu Ana İsale Hattı’nda zaman zaman meydana gelen olası arızaların oluşmasını engellemek ve su kesintilerinin önüne geçebilmek için bakım-onarım çalışmaları başlattı.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, yazılı bir açıklama yayınlayarak, İçme Suyu Ana İsale Hattı’nın 11. kilometresinde bakım ve onarım çalışmaları başlattığını duyurdu. Açıklamada, Dicle Barajı’ndan İçme Suyu Arıtma Tesisi’ne uzanan 30 kilometre uzunluğundaki hat boyunca 1600 milimetre çapındaki çelik borularla kente su iletiminin sağlandığı hatırlatıldı. Tek İçme Suyu Ana İsale Hattı’nın kentin can damarlarından biri olduğunun belirtildiği açıklamada, “Dolayısıyla kent için büyük önem taşıdığı su götürmez bir gerçek olan İçme Suyu Ana İsale Hattı’nda oluşabilecek arızaların önüne geçmek ve arızalar dolayısıyla yaşanabilecek su kesintisine mahal vermemek için bakım ve onarım çalışması başlattık” denildi.
Açıklamada, çalışma kapsamında İçme Suyu Ana İsale Hattı’nın farklı noktalarında bakım onarım çalışması yapılacağı kaydedildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir’den öğrencilere deneme sınavı
Büyükşehir’den öğrencilere deneme sınavı
Yardımlarla geçiniyordu, iş yerini kurdu
Yardımlarla geçiniyordu, iş yerini kurdu
diyarbakir evden eve diyarbakır evden eve diyarbakir Nakliyat evden eve diyarbakır Nakliyat şehirlerarası nakliyat diyarbakir evden eve diyarbakır evden eve diyarbakir Nakliyat evden eve diyarbakır Nakliyat şehirlerarası nakliyat diyarbakır web tasarım