Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Bekirhan’da ‘Örnek Köy’ uygulamasında sona gelindi

Dicle Elektrik Dağıtım, abonelerine daha sağlıklı elektrik verebilmek için hayata geçirdiği “Örnek Köy Projesini” hayata geçirmeye devam ediyor. Kozluk’a bağlı Bekirhan beldesinde de uygulanan projede ise sona gelindi..

Bekirhan’da ‘Örnek Köy’ uygulamasında sona gelindi
Bekirhan’da ‘Örnek Köy’ uygulamasında sona gelindi
Advert

Dicle Elektrik Dağıtım, abonelerine daha sağlıklı elektrik verebilmek için hayata geçirdiği “Örnek Köy Projesini” hayata geçirmeye devam ediyor. Kozluk’a bağlı Bekirhan beldesinde de uygulanan projede ise sona gelindi.
Bekirhan’da geçen yıl başlatılan “Örnek Köy Projesi” nedeniyle beldedeki enerji şebekesini tamamen yenileyen, 2 bin nüfuslu yerleşim merkezinde cadde ve sokak aydınlatması yapan Dicle Elektrik Dağıtım, kullanılan elektriğin kayıt altıda tutulabilmesi için evlerin içerisindeki sayaçların direk üzerindeki panolarda toplanması çalışmalarına da başladı. Belde halkının büyük kısmının desteklemesine karşın daha önce bazı kesimlerin bu uygulamaya karşı çıkması nedeniyle enerji şirketine bağlı ekipler çalışma yapmaya giderken, jandarmalar da herhangi bir müdahale olmaması için onlara eşlik ediyor. 2 bin nüfuslu beldede elektrik hatlarını trafo ve panoları yenilemeye devam eden Dicle Elektrik Dağıtım, beldeyi baştan sona aydınlattı.
Dicle Elektrik Dağıtım yetkilileri, “Örnek Köy Projesi”ni bu güne kadar sorumluluk bölgelerindeki onlarca köyde hayata geçirdiklerini belirterek, “Projeyi uyguladığımız köylerin tümünde elektrik şebekesini tepeden tırnağa yeniliyoruz. Demir direkler betonlarla değiştiriliyor, iletkenler yenileniyor, trafolar elden geçiriliyor, cadde ve sokaklar aydınlatılıyor. Bizim tek istediğimiz, elektriğin kayıt altında kullanılması. Projeyi uyguladığımız yerlerde kullanılan elektrik kayıt altına alındığından israf edilmiyor, dolayısıyla kesintisi de olmuyor” dedi.
Belde sakinlerinden bazılarının “Elektriklerimiz kesik” iddiası üzerine ise yetkililer, “Buradaki şebeke yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Yeni şebeke devreye alındığı için eski şebeke ve sayaçların demontajı yapılıyor. Bu sebeple çalışma yapılan eski şebekenin enerjisiz olması gerekiyor. Ancak yeni şebekeye bağlanan tüm müşterilerimizin elektriği var. Cuma gününe kadar çalışmaları tamamlayarak, yeni şebekeden tüm beldeye elektrik vermiş olacağız” diye konuştu.
Herhangi bir olayın yaşanmadığı çalışmalar sürerken, sayaçların direk üzerindeki panolarda toplanmasını istemeyen belde sakinlerinden Doğan Sunar, uygulamanın iptali için mahkemeye başvurduklarını belirterek, sonuç alamamaları durumunda AİHM’e başvurmayı planladıklarını söyledi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hani’de 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında resim sergisi açıldı
Hani’de 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında resim sergisi açıldı
Terörden arındırılan Lice’de 15 Temmuz sergisi
Terörden arındırılan Lice’de 15 Temmuz sergisi
diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği mardin evden eve nakliyat şırnak evden eve nakliyat izmir evden eve nakliyat izmir balçova evden eve nakliyat diyarbakır marka tescil firması diyarbakır web tasarım, diyarbakır sosyal medya uzmanı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi