Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Akar, 1 Mayıs’ı kutladı

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, tüm işçilerin 1 Mayıs Dünya Emek ve Dayanışma Günü kutladı..

Akar, 1 Mayıs’ı kutladı
Akar, 1 Mayıs’ı kutladı
Advert

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, tüm işçilerin 1 Mayıs Dünya Emek ve Dayanışma Günü kutladı.
Akar, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, 1 Mayıs’ın tüm çalışanların ve dünyanın evrensel ortak değeri olduğunu belirterek, Türkiye’de ilk kez AK Parti iktidarında ”Emek ve Dayanışma Günü” olarak kabul edildiğini ve resmi tatil olarak ilan edildiğini kaydetti. Geçmişte 1 Mayıslara hep üzücü olayların damgasını vurduğunu ifade eden Akar, “Milletimizin bizi iktidara taşıdığı günden bu yana emekçilerimizin, tüm çalışan kesimin yanında olduk, emekçilerimizin sorunlarını kendi meselemiz olarak gördük. Sendikalarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla istişare halinde sorunların çözümü için çalıştık bundan sonra da çalışacağız. Bizler, emeğin ve alın terinin kutsal sayıldığı bir kültür ve medeniyetin mensuplarıyız. Tüm işçiler toplumsal barışa, insanlarımız arasındaki işbirliği ve iş bölümüne dayalı sosyal dayanışmanın geliştirilmesine, güvenli bir gelecek için, hukukun hakim olduğu bir anlayışla ülkemizin, bölgemizin ve ilimizin daha bayındır, kalkınmış, üretken hale gelmesinde emekçi kardeşlerimizin alın teri ve emeği vardır. En büyük temennimiz, 1 Mayıs gününün, her türlü tahriklerden, taşkınlıklardan uzak, emek ve dayanışma kavramlarına yakışır, bayram ve şenlik havasında, dostça, kardeşçe ve omuz omuza kutlanmasıdır. 1 Mayıs, şiddetin, kavganın, çatışma ve gerginliğin günü değil, birliğin, barışın, kardeşliğin, demokrasinin günü olmalıdır. Tüm işçi kardeşlerimizin bu anlamlı gününü kutluyor, sağlık ve mutluluk içinde bir ömür geçirmelerini diliyorum” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hani’de 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında resim sergisi açıldı
Hani’de 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında resim sergisi açıldı
Terörden arındırılan Lice’de 15 Temmuz sergisi
Terörden arındırılan Lice’de 15 Temmuz sergisi
diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği mardin evden eve nakliyat şırnak evden eve nakliyat izmir evden eve nakliyat izmir balçova evden eve nakliyat diyarbakır marka tescil firması diyarbakır web tasarım, diyarbakır sosyal medya uzmanı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi