Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Babasının 40 yıllık mesleğine el attı

Siirt’te 6 nüfuslu ailenin en büyük çocuğu olan 22 yaşındaki Beşir Yördem, babasının 40 yıldır işlettiği dükkanı devraldı, organik yoğurt satarak siparişlere yetişmiyor..

Babasının 40 yıllık mesleğine el attı
Babasının 40 yıllık mesleğine el attı
Advert

Siirt’te 6 nüfuslu ailenin en büyük çocuğu olan 22 yaşındaki Beşir Yördem, babasının 40 yıldır işlettiği dükkanı devraldı, organik yoğurt satarak siparişlere yetişmiyor.
Daha küçük yaşlarda babasının Şeyhler Çarşısı’nda işlettiği bakkaliyede ticarete başlayan Beşir Yördem, ailesine 40 yıl boyunca ekmek teknesi olan iş yerini devraldı. Siirt Üniversitesi Makine Teknikerliği Bölümü’nden mezun olan Beşir Yördem, aynı üniversitede işletme bölümü 3. sınıfı okuyor. Bir yandan okul okuyup diğer yandan babasının 20 metrekarelik iş yerinde bakraçta organik yoğurt satan Beşir Yördem, "Siirt Üniversitesi Makine Teknikerliği bölümü mezunuyum, ayrıca işletme bölümünü okuyorum. 40 yıl boyunca babam burayı işletti, yaşlanınca artık çalışmak bana kaldı. 4 kardeşten en büyükleri benim. İşi devralınca ilk yaptığım şey, organik yoğurt üretiminin yapıldığı yerleri tespit ederek buralarla görüştüm, organik yoğurt aldım. Babamın zaten çok müşterisi vardı, organik yoğurdu alan bir daha alıyor. Şimdi siparişlere yetişemiyorum" dedi.
İş yerinde kilosu 2 TL’den günde 70 bakraç yoğurt satılıyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarma ekiplerinin arama yaptığı 2 evde silah ve mühimmat ele geçirildi
Jandarma ekiplerinin arama yaptığı 2 evde silah ve mühimmat ele geçirildi
Şanlıurfa’da trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı
Şanlıurfa’da trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı
diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği mardin evden eve nakliyat şırnak evden eve nakliyat izmir evden eve nakliyat izmir balçova evden eve nakliyat diyarbakır marka tescil firması diyarbakır web tasarım, diyarbakır sosyal medya uzmanı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi