Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Bingöl depreminin 14. Yılı

1 Mayıs 2003 Bingöl depremiyle ilgili açıklama yapan Bingöl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Emin Boğatekin, yıkılması gereken binaların yerine depreme dayanıklı sağlam binaların yapılması gerektiğini söyledi..

Bingöl depreminin 14. Yılı
Bingöl depreminin 14. Yılı
Advert

1 Mayıs 2003 Bingöl depremiyle ilgili açıklama yapan Bingöl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Emin Boğatekin, yıkılması gereken binaların yerine depreme dayanıklı sağlam binaların yapılması gerektiğini söyledi.
Bingöl Afet ve Acil Durum Müdürü Boğatekin, 1 Mayıs 2003 tarihinde meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki depremin 14. yıl dönümü dolayısıyla açıklama yaptı.
2003 deprem afetinde onlarca vatandaşın hayatını kaybettiğini ve yüzlerce vatandaşın yaralandığını belirten Boğatekin, 1 Mayıs’ın Bingöl halkının yaşadığı ve unutmadığı acılardan biri olduğunu kaydetti.
Bingöl’ün 1. derece deprem bölgesi olması nedeniyle tarih boyunca defalarca yıkıcı depremlerle karşı karşıya kaldığına işaret eden Boğatekin, “Büyük acılardan biri olan 1 Mayıs 2003 depremi zihinlerimizdeki tazeliğini halen korumaktadır. Bu yüzden Bingöl deprem şehri olarak anılmıştır. Bunca olumsuzluğa rağmen halkımız umutsuzluğa düşmemiş, tekrar hayata tutunmuş hem şehrine hem ülkesine katkıda bulunmak amacıyla çalışmaya, şehri canlandıracak projeler üretmeye devam etmiştir” dedi.
Boğatekin, halkı bilinçlendirmek için AFAD olarak deprem afeti ve diğer afet çeşitleriyle ilgili her ay düzenli olarak okullarda, kamu kurum ve kuruluşlarında afet bilinci eğitimleri verdiklerini de aktardı.
1 Mayıs 2003 tarihinde Bingöl’de meydana gelen 6.4 şiddetindeki depremde 174 kişi hayatını kaybetmiş, 520 kişi de yaralanmıştı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hani’de 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında resim sergisi açıldı
Hani’de 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında resim sergisi açıldı
Terörden arındırılan Lice’de 15 Temmuz sergisi
Terörden arındırılan Lice’de 15 Temmuz sergisi
diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği mardin evden eve nakliyat şırnak evden eve nakliyat izmir evden eve nakliyat izmir balçova evden eve nakliyat diyarbakır marka tescil firması diyarbakır web tasarım, diyarbakır sosyal medya uzmanı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi