Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Diyarbakır OLAY

Erbil heyetinden AK Parti’ye ziyaret

Erbil’den gelen heyeti makamında ağırlayan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, Türkiye’nin her zaman Kuzey Irak’ta ve Ortadoğu’da yaşayan tüm halkları kardeş olarak gördüğünü belirterek, bu kardeşliklerinin daim olacağını ifade etti..

Erbil heyetinden AK Parti’ye ziyaret
Erbil heyetinden AK Parti’ye ziyaret
Advert

Erbil’den gelen heyeti makamında ağırlayan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, Türkiye’nin her zaman Kuzey Irak’ta ve Ortadoğu’da yaşayan tüm halkları kardeş olarak gördüğünü belirterek, bu kardeşliklerinin daim olacağını ifade etti.
Merkezi Erbil’de bulunan İslami Öğrenci Teşkilatı Başkanı Bestun Hama Salih ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar’ı ziyaret etti. Konuklarını makamında ağırlayan Akar, Kuzey Irak’ta yaşayanların Saddam Hüseyin döneminde bir insanlık dramı yaşadıklarını belirterek, bugün de bu dramın Suriye’de yaşandığını kaydetti. Saddam Hüseyin döneminde milyonlarca Iraklının evsiz, barınaksız, susuz, ilaçsız, gıdasız ve dermansız bir halde mülteci olarak yaşam mücadelesi verdiklerini belirten Akar, “Nasıl ki Türkiye o gün yaralarına bir nebzede olsa derman olduysa bugün de olmaya devam ediyor. AK Parti olarak Irak’ta ve Ortadoğu’da yaşayan tüm kardeşlerimize sahip çıkmayı bir görev biliyoruz. Bölge halkının Türkiye’ye büyük bir sempatisi var. Kendileri ile tarihi kardeşlik bağlarımız var. Türkiye her zaman, Kuzey Irak’ta ve Ortadoğu’da yaşayan tüm kesimler ile ortak paydalarda buluşmuş ve sorunlarına demokratik ve barışçıl çözüm ile hep yanlarında oldu bundan sonra ki süreçte te yanlarında olamaya devam edecektir” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir’den öğrencilere deneme sınavı
Büyükşehir’den öğrencilere deneme sınavı
Yardımlarla geçiniyordu, iş yerini kurdu
Yardımlarla geçiniyordu, iş yerini kurdu
diyarbakir evden eve diyarbakır evden eve diyarbakir Nakliyat evden eve diyarbakır Nakliyat şehirlerarası nakliyat diyarbakir evden eve diyarbakır evden eve diyarbakir Nakliyat evden eve diyarbakır Nakliyat şehirlerarası nakliyat diyarbakır web tasarım