Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Güneydoğu TÜİK’ten yerel gazetelere destek kampanyası

Güneydoğu Tüm İşadamları Kalkınma Derneği (Güneydoğu TÜİK), yerel gazetelere destek kampanyası başlattı..

Güneydoğu TÜİK’ten yerel gazetelere destek kampanyası
Güneydoğu TÜİK’ten yerel gazetelere destek kampanyası
Advert

Güneydoğu Tüm İşadamları Kalkınma Derneği (Güneydoğu TÜİK), yerel gazetelere destek kampanyası başlattı.
Geçtiğimiz günlerde birinci olağan kongresini gerçekleştiren Güneydoğu TÜİK, ilk istişare toplantısını düzenledi. Toplantıya Başkan Hayri Yağmur’un yanı sıra yönetim kurulu üyeleri Mahmut Yıldızhan, Şeyhmus Emil, İlhan Arat, Ferman Zaman, Selahattin Yağmur, Sait Bülbül katıldı. Toplantının ardından konuşan Başkan Yağmur, yerel gazetelere destek verilmesi gerektiğini belirterek, Diyarbakır’daki yerel gazetelerin sıkıntılarının giderilmesine bir nebze de olsa katkı sağlamak adına, başta tüm kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları olmak üzere, siyasetçiler ve vatandaşlara abone olmaları çağrısında bulundu. Dernek olarak 9 yerel gazeteye abonelik başlatarak ön ayak olacaklarını anlatan Yağmur, “Diyarbakır’da yerel markalara destek furyasının estiği gibi ‘Yerel gazetelerimize sahip çıkıyoruz’ sloganıyla habercilik anlayışının daha şeffaflaşması ve gazetelerimize hak edilen değerin verilmesi konusunda hassasiyetle davranılması gerekiyor” dedi.
Ramazan ayının bazı günlerinde camilerde ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak ve iftar yemekleri düzenlemek için çalışmalar yaptıklarını anlatan Yağmur, “Batıdaki güçlü sivil toplum kuruluşlarının ve işadamlarının bölge ziyaretleri yatırım konuları istihdamın önünü açma koşulları ve de kardeş STK ilanları konuları üzerinde durduk. İlimizin, bölgemizin ve de ülkemizin zor durumdan geçtiğini fikri zikri ve de etnik kökeni ne olursa olsun aynı gemide olduğumuzu geminin batması durumunda açılan oluk hızlı bir şekilde kapanabileceğini ve insanı yaşat ki devlet yaşasın sloganıyla ilimizi, bölgemizi ve ülkemize sahip çıkmamız gerekiyor. Güneydoğu TÜİK derin yaptığı hizmetleri yakından takip edilmesi ve gerekenin şeffaf yatırımcı işadamlarıyla kısa zamanda söz sahibi olacak bir STK oluşumunun olduğunu herkesin görebilecek” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kuzenlerin kavgasında kan aktı
Kuzenlerin kavgasında kan aktı
Hakkari polisi uyuşturucuya geçit vermiyor
Hakkari polisi uyuşturucuya geçit vermiyor
diyarbakir evden eve diyarbakır evden eve diyarbakir Nakliyat evden eve diyarbakır Nakliyat şehirlerarası nakliyat diyarbakir evden eve diyarbakır evden eve diyarbakir Nakliyat evden eve diyarbakır Nakliyat şehirlerarası nakliyat diyarbakır web tasarım