Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Diyarbakır OLAY

Milli sporculardan Rektör Yardım’a ziyaret

Atletizm Milli Takımına seçilen Bitlisli sporcular, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım’ı ziyaret etti..

Milli sporculardan Rektör Yardım’a ziyaret
Milli sporculardan Rektör Yardım’a ziyaret
Advert

Atletizm Milli Takımına seçilen Bitlisli sporcular, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım’ı ziyaret etti.
Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette öğrencilere Bitlis Atletizm İl Temsilcisi Fadıl Kara ve antrenörler eşlik etti. Milli takıma seçildikleri için sporcuları tebrik eden Rektör Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, sporcuların ülkemizi uluslararası müsabakalarda başarıyla temsil edeceğine inancının tam olduğunu belirtti. Prof. Dr. Yardım, "Başarı çok çalışmayla kazanılır. Hepinizin çok çalışarak, ülkemizi uluslararası yarışmalarda başarıya taşıyacağınıza ve ay yıldızlı bayrağımızı gururla dalgalandıracağınıza eminim. Gençlerimizi spora daha fazla yönlendirebilirsek ülkemizi daha iyi temsil eder ve daha sağlıklı gençler yetiştiririz. Hepinizi tekrar tebrik ediyorum. Umarım güzel sonuçlar aldıktan sonra sizlerle burada yeniden buluşuruz" dedi.
Bitlisli 7 sporcunun büyük başarı sağlayarak milli takıma girmeye hak kazandığını belirten Bitlis Atletizm İl Temsilcisi Fadıl Kara ise, bunun Bitlis için büyük bir başarı olduğunu söyledi. Kara, "Ayetullah Aslanhan yıldızlar dünya barajını aşarak 3 Haziran’da yapılacak Balkan şampiyonası 3000 metre kategorisinde ve 10 Temmuz’da Macaristan’da yapılacak olan Avrupa Gençlik Oyunlarında ilimizi ve ülkemizi temsil edecek. Melek Kaya, Abdulselam Bingöl ve Mustafa Şölen 10 Haziran tarihinde Bulgaristan’da yapılacak olan Balkan Dağ Koşusu Şampiyonasında; Sertan Uyanık, İdris Demir ve Emrah Aslanhan ise 24 Haziran’da İtalya’da yapılacak olan Dünya Yıldızlar Dağ Koşusu Şampiyonasında ülkemizi temsil edecekler" diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da devrilen hafif ticari araçtaki 3 kişi yaralandı
Şanlıurfa’da devrilen hafif ticari araçtaki 3 kişi yaralandı
Şanlıurfa’da 1 milyon kitabın dağıtımına başlandı
Şanlıurfa’da 1 milyon kitabın dağıtımına başlandı