Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Kayapınar Belediyesinden karma resim sergisi

Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğüne bağlı Cegerxwin Gençlik Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren resim kursunda eğitim gören öğrencilerin hazırladığı resimler karma resim sergisi adı altında sergilenecek. 6 Ağustos tarihinde açılışı yapılacak sergide, eğitmen Mustafa Doğan ve 100’ü aşkın öğrencinin eserleri sergilenecek..

Kayapınar Belediyesinden karma resim sergisi
Kayapınar Belediyesinden karma resim sergisi
Advert

Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğüne bağlı Cegerxwin Gençlik Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren resim kursunda eğitim gören öğrencilerin hazırladığı resimler karma resim sergisi adı altında sergilenecek. 6 Ağustos tarihinde açılışı yapılacak sergide, eğitmen Mustafa Doğan ve 100’ü aşkın öğrencinin eserleri sergilenecek.
Kayapınar Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Cegerxwin Gençlik Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde açılan resim kursunda eğitim gören öğrencilerin hazırladığı resimler, karma resim sergisi adı altında sergilenecek. 2017 yılı mart ve haziran dönemi boyunca atölye eğitmeni Ressam Mustafa Doğan tarafından çalıştırılan öğrenciler 3 ay boyunca aldıkları eğitim sonucunda yağlı boya tekniğinde birçok esere imza atmayı başardılar. Öğrencilerin emeklerinin değerlendirilmesi, bu işe daha çok motive edilmeleri ve sanat-kültür adına topluma katkı sağlanması amacı ile atölye eğitmeni Mustafa Doğan tarafından 6 Ağustos 2017 tarihinde karma resim sergisi açılacak. Doğan ve yakın zamanda vefat eden meslektaşı Uğur Cunetoglu’na ait eserlerinin de yer alacağı serginin açılışında, genç müzisyen Mehmet Özer klasik müzik icra edilecek.

100 öğrenci eğitim alıyor
Cegerxwin Gençlik Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde açılan resim kursunda Karakalem ve yağlıboya gibi tekniklerde eğitimler veriliyor. Hobi amaçlı verilen eğitimlerin yanı sıra lise ve üniversite düzeyinde özel yetenek sınavlarına hazırlık resim eğitimleri de veriliyor. 2 eğitmen ile çeşitli yaş gruplarında 100’ü aşkın öğrenciye ders veriliyor.
Resim dersinin yanı sıra yine atölye eğitmeni tarafından öğrencilere gönüllü olarak sanat eğitimi dersi verildi. Öğrenciler sadece resim yapmayı öğrenmekle kalmayıp genel sanat tarihi hakkında da bilgilendiriliyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarma ekiplerinin arama yaptığı 2 evde silah ve mühimmat ele geçirildi
Jandarma ekiplerinin arama yaptığı 2 evde silah ve mühimmat ele geçirildi
Şanlıurfa’da trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı
Şanlıurfa’da trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı
diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği mardin evden eve nakliyat şırnak evden eve nakliyat izmir evden eve nakliyat izmir balçova evden eve nakliyat diyarbakır marka tescil firması diyarbakır web tasarım, diyarbakır sosyal medya uzmanı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi