Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Bilgi evleri öğrencileri tarihle buluştu

Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğüne bağlı Bilgi Evlerinde öğretim gören başarılı ve kurs devamlılığı olan öğrenciler, İçkale’deki müzeleri ve Hz. Süleyman Cami ile türbesini ziyaret etti..

Bilgi evleri öğrencileri tarihle buluştu
Bilgi evleri öğrencileri tarihle buluştu
Advert

Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğüne bağlı Bilgi Evlerinde öğretim gören başarılı ve kurs devamlılığı olan öğrenciler, İçkale’deki müzeleri ve Hz. Süleyman Cami ile türbesini ziyaret etti.
Kayapınar Belediyesi ve Kültür Turizm Bakanlığı Diyarbakır Müze Müdürlüğü ortak projesi kapsamında Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren 6 bilgi evinde eğitim öğretim gören başarılı ve kurs devamlılığı çocuklara yönelik İçkale’deki arkeoloji ve Kent Müzesi ile Hz. Süleyman Camisine yönelik gezi programı düzenlendi. Gezi programı çerçevesinde bugün ilk olarak Barış Mahallesi Bilgi Evi’nden 16 öğrenci belediyenin servis araçları ile İçkale’ye götürüldü. Diyarbakır Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’ne bağlı arkeoloji ve kent müzesini gezen öğrenciler, müze çalışanı arkeologlardan bilgi ve rehberlik hizmeti aldı. Yine müze yetkilileri, öğrencilerin sorularına ve merak ettikleri konulara cevap verdi.

“Amacımız kent tarihini ve değerlerini anlatmak”
Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç, Projedeki hedeflerinin çocuklara kent tarihini, değerlerini, kültürünü ve kıymetini anlatırken aynı zamanda başarılarını da ödüllendirdiklerini ifade ederek, “Bunun yanı sıra sosyal ortamlarda nasıl davranmaları gerektiğini, yabancı ortamlarda nasıl konuşmaları gerektiğini de muaşeret kuralları ışığında öğrencilerimize aşılıyoruz. Projemizin bir diğer amacı da çocuklara katılacakları gezi ile ve görecekleri yerlerle ilgili ön araştırma yaptırmak ve bilgi dağarcıklarını genişletmektir. Öğrencilerimize geziden bir gün önce ödev vererek görecekleri yerleri araştırmalarını sağlamaktayız. Katkılarından dolayı Kültür İşleri Müdürü Mustafa Çelik ve Diyarbakır Müze Müdürü Vehbi Tunç’a teşekkür ediyorum” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hasankeyf’e turist akını
Hasankeyf’e turist akını
Diyarbakır’da teröre büyük darbe: 4 terörist etkisiz hale getirildi
Diyarbakır’da teröre büyük darbe: 4 terörist etkisiz hale getirildi
diyarbakir evden eve diyarbakır evden eve diyarbakir Nakliyat evden eve diyarbakır Nakliyat şehirlerarası nakliyat diyarbakir evden eve diyarbakır evden eve diyarbakir Nakliyat evden eve diyarbakır Nakliyat şehirlerarası nakliyat diyarbakır web tasarım