Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Dev kenevirler polisi şaşırttı

Diyarbakır’da UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Hevsel Bahçeleri’ne 100 polisle düzenlenen operasyonda, insan boyunu aşan çok sayıda Hint keneviri ele geçirildi. Polisi bile şaşırtan yaklaşık 4 metre uzunluğundaki Hint kenevirleri baltayla sökülerek imha edildi..

Dev kenevirler polisi şaşırttı
Dev kenevirler polisi şaşırttı
Advert

Diyarbakır’da UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Hevsel Bahçeleri’ne 100 polisle düzenlenen operasyonda, insan boyunu aşan çok sayıda Hint keneviri ele geçirildi. Polisi bile şaşırtan yaklaşık 4 metre uzunluğundaki Hint kenevirleri baltayla sökülerek imha edildi.
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şubesince UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Hevsel Bahçeleri’ne sabah saatlerinde 100 polisle uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Özel Harekat polislerinin de destek verdiği operasyonun yapıldığı bölge insansız hava araçlarıyla kontrol edildi. Operasyonda yaklaşık 4 metre boyunda Hint kenevirleri ele geçirildi. Kenevirleri yerinden sökmeye çalışırken zorlanan polis, çareyi bitkileri baltayla kesmekte buldu. Kenevirler, numuneler alındıktan sonra yakılarak imha edildi.

“Zehir tacirlerine müsaade etmeyeceğiz”
İl Emniyet Müdür Yardımcısı Alper Güneş, “Operasyon yapılan bölgede geçen yıl 1 milyon kök, bu sene başlarında da 80 bin kök ele geçirildi. Şimdi çalışmalar devam ettiği için kök adetini tam olarak bilmiyoruz. Etkin ve kararlı çalışmalarımızın neticesini almış bulunmaktayız. Geçmiş yıllara oranla hem sayıda hem de ekilen arazide çok düşüş var. Herkesin bilmesini istiyoruz ki uyuşturucu ile mücadele Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ve yurt sathında kararlı bir şekilde devam edecektir. Zehir tacirlerine hiçbir şekilde müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahurda kalekol inşaatına saldıran 1’i kadın 2 terörist etkisiz hale getirildi
Sahurda kalekol inşaatına saldıran 1’i kadın 2 terörist etkisiz hale getirildi
Süryanilerden Cumhurbaşkanına teşekkür
Süryanilerden Cumhurbaşkanına teşekkür
diyarbakir evden eve diyarbakır evden eve diyarbakir Nakliyat evden eve diyarbakır Nakliyat şehirlerarası nakliyat diyarbakir evden eve diyarbakır evden eve diyarbakir Nakliyat evden eve diyarbakır Nakliyat şehirlerarası nakliyat diyarbakır web tasarım