Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Bayram öncesi çölyak hastaları sevindirildi

Şanlıurfa’da 300 çölyak hastasına glütensiz gıdadan oluşan yardım paketi dağıtıldı..

Bayram öncesi çölyak hastaları sevindirildi
Bayram öncesi çölyak hastaları sevindirildi
Advert

Şanlıurfa’da 300 çölyak hastasına glütensiz gıdadan oluşan yardım paketi dağıtıldı.
Belediye sergi salonunda yapılan gıda yardımına Belediye Başkanı Fevzi Demirkol da katılarak, hasta yakınlarına gıda paketlerini verdi. Yapılan yardımlarla ilgili bilgi veren Başkan Demirkol, “Bilindiği gibi çölyak hastaları normal ekmek yiyemiyor. Sadece glütensiz buğdaydan yapılan gıdaları tüketmek zorundalar. Biz de Haliliye Belediyesi olarak sağlıklı, hasta, engelli ve ya engelsiz, halkımıza tüm ihtiyaçlarında yanlarında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz. Benim bir belediyem var anlayışı içersinde Haliliye Belediyesi sosyal sorumluluğunu yerine getirecektir. Bu gıda kolilerimiz hastalarımızın ihtiyacına göre devamlı temin edilecektir” dedi.
Yapılan gıda yardımını alan Hatice Sönmez, kendi çocuğunun da çölyak hastası olduğunu söyleyerek, “Haliliye Belediyesine bu yarımından dolayı teşekkür ederiz. İnşallah bu yardımlar sürekli devam eder” şeklinde konuştu.
İki çocuğunun çölyak hastası olduğunu söyleyen Mehmet Kaplan ise, “İki kızım çölyak hastası. Yaklaşık 4 yıldır çok zorluk çektik. Haliliye Belediyesinin dağıtacağı ürünleri başka yerde çok zor buluyoruz. Bu yüzden çok perişan olmuştuk. Sağ olsun Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol bize bu kolileri dağıttı. Çok memnun olduk ve başkana teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PKK sığınağında yaşam malzemesi ele geçirildi
PKK sığınağında yaşam malzemesi ele geçirildi
Amed Sportif Faaliyetler’de seçmeler tamamlandı
Amed Sportif Faaliyetler’de seçmeler tamamlandı
diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği mardin evden eve nakliyat şırnak evden eve nakliyat izmir evden eve nakliyat izmir balçova evden eve nakliyat diyarbakır marka tescil firması diyarbakır web tasarım, diyarbakır sosyal medya uzmanı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi