Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Çüngüş, 75 gün sonra sosyal tesisine kavuşuyor

Diyarbakır’ın Çüngüş İlçe Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, ilçe halkına verdiği sözlerin yüzde 95’ini gerçekleştirdiğini belirterek, “Sosyal tesis ile ilgili çalışmalarımız son hızla devam ediyor. 75 gün sonra ilçemiz, içerisinde yürüyüş, spor ve çocuk oyun alanı ile yüzme havuzu gibi alanları olan bir sosyal tesise kavuşmuş olacak” dedi..

Çüngüş, 75 gün sonra sosyal tesisine kavuşuyor
Çüngüş, 75 gün sonra sosyal tesisine kavuşuyor
Advert

Diyarbakır’ın Çüngüş İlçe Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, ilçe halkına verdiği sözlerin yüzde 95’ini gerçekleştirdiğini belirterek, “Sosyal tesis ile ilgili çalışmalarımız son hızla devam ediyor. 75 gün sonra ilçemiz, içerisinde yürüyüş, spor ve çocuk oyun alanı ile yüzme havuzu gibi alanları olan bir sosyal tesise kavuşmuş olacak” dedi.
Göreve geldiği günden bu yana yaptığı hizmetlerle vatandaşların takdirini toplayan Çüngüş İlçe Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca bir ilki daha gerçekleştirerek ilçeyi sosyal tesise kavuşturuyor. Göreve geldiğinde ilçenin ilçe statüsünden çıktığını ve belediyecilik anlamında bir çalışmanın olmadığını aktaran Başkan Arslanca, “Bir ilçede sosyal tesis yoksa o ilçede belediyecilik yok demektir. AK Parti’nin farkının ortaya konulması gerekiyordu. İlçe 30-40 yılda tamamen tahrip olmuş, hiçbir hizmet yapılmamış. Hizmetten ziyade mevcut olan şeyler konulmamış. Vatandaşın çöpü bile toplanmıyordu” diye konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 2 milyon TL hibe
Göreve geldiği gibi önce küçük bir park yaptırdığını anlatan Başkan Arslanca, şunları kaydetti:
“Çocuklar 3-5 salıncak görse de ben bireysel olarak bu durumdan hoşnut değildim. Mağarabaşı dediğimiz yerle ilgili olarak çalışmalara başladım. AK Parti Diyarbakır milletvekillerimizin de istişareleriyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız bize 2 milyon TL hibe para çıkardı. Tesisimizin ihale aşaması 120 gündü. 75 gün sonra Allah nasip ederse burası faal olarak çalışmaya başlayacak ve ilçemiz içerisinde yürüyüş, spor ve çocuk oyun alanı ile yüzme havuzu gibi alanları olan bir sosyal tesise kavuşmuş olacak. Vaatlerimizi yerine getirirken Zübeyir Arslanca olarak değil, ilçe başkanımız Zülfi Hüseyin Uzun ve teşkilatıyla istişareli bir şekilde çalıştık. Onların büyük katkısı oldu. Ayrıca Diyarbakır İl Başkanımız Muhammed Dara Akar ve milletvekillerimizin de katkılarıyla vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz sözlerin yüzde 95’ini yerine getirdik.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hakkari il genelinde çok sayıda kaçak malzeme ele geçirildi
Hakkari il genelinde çok sayıda kaçak malzeme ele geçirildi
Gelin ve damat da kavgaya karıştı, ortalık birbirine girdi
Gelin ve damat da kavgaya karıştı, ortalık birbirine girdi
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi