Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Amed Sportif Faaliyetler’den taraftar grubuna tepki

TFF 2. Lig Kırmızı Grup Takımlarından Amed Sportif Faaliyetler Kulübü, Barikat isimli taraftar gurubuna ağır bir eleştiri geldi..

Amed Sportif Faaliyetler’den taraftar grubuna tepki
Amed Sportif Faaliyetler’den taraftar grubuna tepki
Advert

TFF 2. Lig Kırmızı Grup Takımlarından Amed Sportif Faaliyetler Kulübü, Barikat isimli taraftar gurubuna ağır bir eleştiri geldi.
Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, bu grubun provakatif amaçla tribünlere girdiği ileri sürüldü. Barikat isimli taraftar grubunun son iki sezonda halkın çeşitli duygularını kullanarak sosyal medya üzerinden varlığını sürdürmeye çalıştığı ifade edilen açıklamada, “Bu grup maddi beklentiler içinde olmuştur. Devamlı olarak maddi taleplerde bulunmuşlardır. Amedspor ismini kullanarak atkı, forma, tişört satmışlar ve yardım kampanyaları yapmışlardır. Sportif anlamda gösterdikleri bir etkinlik olmamakla birlikte ticari bir faaliyet gösterip yardım kampanyasıyla düzenlemişlerdir. İki sezon aradan sonra kendilerine göre ‘özeleştiri’ verdiklerini söyleyip tekrar tribüne katılmak istemişlerdir. Ancak Barikat grubu saldırgan ve çözüm iradesine sahip olmayan bir anlayış göstermiştir. Provakatif bir şekilde tribünlere girmişlerdir. Masada verdikleri sözleri yerine getirmemişlerdir. Çıkardıkları olay sonrasında Emniyet tarafından dışarı çıkarılmışlardır” denildi.
Etimesgut Belediyespor maçından önce okunan İstiklal Marşına sırt dönmelerinin gelişen provakatif tavrın ilk belirti olduğuna dikkat çekilen açıklamada, “Daha sonra taşkınlık çıkarıp sahadan Emniyet tarafından çıkarılmışlardır. Direniş Taraftar Derneği’nden üyeleri de gözaltına alınmıştır. Halkımızın tribündeki sesini kısmaya, susturma çabaları, bu gruba karşı temkinli olunması gerektiği algısını oluşturmuştur. Tüm açıklamalarımız ve yazmakla bitmeyen diğer nedenlerden ötürü bu gruba karşı temkinli olunması gerektiğini, oluşturdukları yalan/yanlış algının boşa çıkarılması gerektiği açıktır” ifadelerine yer verildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Diyarbekirspor’a para cezası verildi
Diyarbekirspor’a para cezası verildi
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi