Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Vali Zorluoğlu, çevre ve şehircilik il müdürlüğünde bilgilendirme aldı

Van Valisi Murat Zorluoğlu, kamu kurum ziyaretleri kapsamında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne giderek, kurum müdürü Mahsum Semerci’den bilgilendirme aldı..

Vali Zorluoğlu, çevre ve şehircilik il müdürlüğünde bilgilendirme aldı
Vali Zorluoğlu, çevre ve şehircilik il müdürlüğünde bilgilendirme aldı
Advert

Van Valisi Murat Zorluoğlu, kamu kurum ziyaretleri kapsamında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne giderek, kurum müdürü Mahsum Semerci’den bilgilendirme aldı.
Bilgilendirme öncesinde İl Müdürü Semerci ve kurum personeline, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü çalışanlarını, Valilik personeli gibi gördüğünü söyleyen Vali Zorluoğlu, kendisinin de Çevre ve Şehircilik Bakanlığında bir dönem görev aldığını hatırlatarak, kurumun yapılanması ve çalışmalarına aşina olduğunu ifade etti. Beraberinde Vali Yardımcısı Sinan Aslan ile gerçekleştirdiği ziyarette, kurumun kadro ve personel durumu, hizmet binası, lojman ve araç sayıları gibi temel bilgiler edinen Vali Zorluoğlu, 2017 bütçesi kapsamında yürütülen mevcut çalışmalar ve yeni projelere ilişkin verileri de dinledi. Bilgilendirme sunumunda, Vali Zorluoğlu’na kurum bünyesinde kurulu şube müdürlüklerinin çalışmalarını detaylarıyla ileten İl Müdürü Semerci, kurum tarafından verilen yapı ruhsatlarının ilçe bazındaki dağılımını ve gerçekleştirilen yapı denetimlerini de tablolar halinde anlattı. Sunumun devamında, müdür Semerci tarafından dile getirilen diğer konular ise, imar planı ve çevre düzeni çalışmaları, 18. Madde imar uygulamaları kapsamında yürütülen Van çevreyolu güzergahı ve etrafındaki imar uygulamaları, Van Gölü sahilindeki kıyıkenar çizgisi çalışmaları ile bu alana giren kamu ve vatandaşa ait yapıların tespitleri, ilimizle ilgili jeolojik ve jeotejknik çalışmalar ile Van Gölü afet kotu oldu. Kurumun, çevre yönetimi ve çevre denetimiyle ilgili olarak yürüttüğü çalışmalardan da bahseden Semerci, çevre ve hava kirliliği ile ilgili denetimlerini sürdürdüklerini anlatarak, ilde bulunan atık su arıtma tesisleri ve özellikleri, katı atık denetimleri, katı atıkların değerlendirilme yöntemleri gibi konuları da Vali Zorluoğlu’na bildirdi.
Sunumun ardından kapsamlı bilgilendirme için Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mahsum Semerci ve personeline teşekkür eden Vali Murat Zorluoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının son dönemde yürüttüğü çalışmalar ile daha görünür hale geldiğini belirterek, merkezde ve taşrada pek çok anlamda kapasitesini artıran kurumun, önemli mesafe kat ettiğini sözlerine ekledi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarma ekiplerinin arama yaptığı 2 evde silah ve mühimmat ele geçirildi
Jandarma ekiplerinin arama yaptığı 2 evde silah ve mühimmat ele geçirildi
Şanlıurfa’da trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı
Şanlıurfa’da trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı
diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği mardin evden eve nakliyat şırnak evden eve nakliyat izmir evden eve nakliyat izmir balçova evden eve nakliyat diyarbakır marka tescil firması diyarbakır web tasarım, diyarbakır sosyal medya uzmanı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi