Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Dicle Elektrik, sulama birliklerini uyardı

Dicle Elektrik Perakende Satış A.Ş, sulama birliklerinin milyonlarca lirayı bulan elektrik borçlarını ödemeleri için son kez uyarıda bulundu. Yasal bildirimlere, yazılı uyarılara ve tanınan süreye rağmen 1 Kasım 2017 tarihine kadar borcunu ödemeyen sulama birliği hakkında, Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği’nin "zamanında ödenmeyen borçlar nedeniyle elektriğin kesilmesini" düzenleyen 15. maddesi uyarınca elektrik kesme işlemi uygulanacak..

Dicle Elektrik, sulama birliklerini uyardı
Dicle Elektrik, sulama birliklerini uyardı
Advert

Dicle Elektrik Perakende Satış A.Ş, sulama birliklerinin milyonlarca lirayı bulan elektrik borçlarını ödemeleri için son kez uyarıda bulundu. Yasal bildirimlere, yazılı uyarılara ve tanınan süreye rağmen 1 Kasım 2017 tarihine kadar borcunu ödemeyen sulama birliği hakkında, Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği’nin "zamanında ödenmeyen borçlar nedeniyle elektriğin kesilmesini" düzenleyen 15. maddesi uyarınca elektrik kesme işlemi uygulanacak.
Türkiye genelinde elektrik gücü ile yapılan tarımsal sulamanın yaklaşık yüzde 50’si Dicle Elektrik bölgesinde gerçekleştiriliyor. Bu nedenle de enerji şirketi, tarımsal sulamada biriken alacaklarından dolayı, çiftçileri ödemelerini zamanında yapmaları konusunda sıklıkla uyarmak zorunda kalıyor. Dicle Elektrik Perakende Satış tarafından verilen bilgiye göre, yapılan incelemeler sonucunda bazı sulama birliklerinin 2013 yılından kalma borçlarını dahi ödemediklerinin belirlendiğine dikkat çekildi. Enerji şirketi, sulama birliklerine gönderdiği uyarı yazısında, bedeli sonradan ödenmek üzere müşteriler tarafından kullanılan elektriğin maliyetinin şirketçe karşılandığına dikkat çekilerek, "Şirketimizin kesintisiz bir şekilde enerji tedariki yapabilmesi ve mali yükümlülüklerini yerine getirebilmesi için, abone olan gerçek ve tüzel kişilerin kendilerine tebliğ edilen faturaları son ödeme tarihine kadar ödemesi esastır. Aksi bir durumda, verilen hizmetin sürdürülebilir olması hem mümkün değildir, hem de ödemesini zamanında yapan abonelerin haklarının da gasp edilmesi anlamını taşır. Bu nedenle herkes tükettiği bir şeyin bedelini ödemek zorundadır. Özellikle Şanlıurfa’daki pompaj ile sulama yapan birliklerin geçmiş dönemden kalan borçlarını ödemediklerinden, bundan sonra elektrik verilemeyeceğini tekraren belirtiyoruz. Söz konusu birliklerin üyesi olan çiftçilerin mağduriyet yaşamamaları için bu hususu göz önüne bulundurmalarını bir kez daha hatırlatmak isteriz" denildi.
Dicle Elektrik Perakende Satış şirketi tarafından elektrik borcu bulunan tarımsal sulama müşterileri ve sulama birliklerine defalarca yapılan, "birikmiş elektrik borçlarınızı ödeyin" çağrılarını dikkate almayıp ödemeye yapmayanlara 1 Kasım 2017 tarihi itibariyle elektrik verilmeyecek. Borcunu ödemiş olanlar elektrik hizmetinden yararlanmaya devam ederken, elektriği kesilecek aboneler de daha sonra güncel borçlarını ödemeleri durumunda yeninden elektrik hizmeti alabilecek.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnsanlar akın edince On Gözlü Köprü kapatıldı
İnsanlar akın edince On Gözlü Köprü kapatıldı
‘Diyarbakırspor'u kurtardık, bu kent neden suskun’
‘Diyarbakırspor'u kurtardık, bu kent neden suskun’
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi