Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Ceylanpınar kırsalındaki yollar 19 yıl sonra asfaltlandı

Ceylanpınar ilçesindeki kırsal mahalleler 19 yıl sonra asfalt yola kavuşuyor. Asfaltlama çalışmaları devam ederken yolları asfalt olan mahalle sakinleri adeta bayram havası yaşıyor..

Ceylanpınar kırsalındaki yollar 19 yıl sonra asfaltlandı
Ceylanpınar kırsalındaki yollar 19 yıl sonra asfaltlandı
Advert

Ceylanpınar ilçesindeki kırsal mahalleler 19 yıl sonra asfalt yola kavuşuyor. Asfaltlama çalışmaları devam ederken yolları asfalt olan mahalle sakinleri adeta bayram havası yaşıyor.
Uzun yıllar toz, toprak ve çamurla boğuşan ve neredeyse asfaltın adını unutan Ceylanpınar’ın kırsal mahalle sakinleri hizmet görmenin mutluluğunu yaşıyor. Kırsalda yaşayan vatandaşların şehirle irtibatını sağlayan yollar asfaltla buluşuyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Ceylanpınar Belediyesinin koordineli yürüttükleri çalışmalar kapsamında ilçe kırsalında toplam 60 kilometrelik yol ağı asfalt programına alındı. Yolun 38 kilometrelik kısmında mekanik malzeme serimi tamamlanırken bir yandan da asfaltlama çalışmaları süratle devem ediyor. Asfaltlama çalışmaları kapsamında Aşağı Taşyalak ana ve bağlantı yolları asfaltlanırken köy sakinleri büyük bir mutluluk yaşıyor.
Çalışmalar hakkında bilgi veren Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bayol, kırsal mahallelerde asfaltlama çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğimi söyledi. Yıllarca hizmet görmeyen kırsal mahalleleri asfaltla buluşturduklarını aktaran Bayol, mahalle sakinlerinin bayram havası yaşadıklarını aktardı.
Aşağı Taşyalak Mahalle Muhtarı Hamit Polat da en son 1998 yılında yollarının asfalt yapıldığını belirterek o günden sonra asfalt yüzü görmediklerini söyledi. Çalışmalar dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla’ya teşekkür eden Polat, yollarının yapılmasından dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını belirtti.
Mahalle sakinlerinden Fahrettin Polat da yazın tozdan ve kışın da çamurdan kurtuldukları için büyük sevinç yaşadıklarını anlattı. Polat, çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Asfalt çalışmaları drone ile görüntülendi
İlçe kırsalında 19 yıl sonra asfaltlanan yollar, drone ile havadan görüntülendi. Havadan çekilen görüntülerde yolun asfaltlı ve asfaltsız kısımları görünüyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bingöl’de PKK’ya darbe: Toprağa gömülü cephanelik ele geçirildi
Bingöl’de PKK’ya darbe: Toprağa gömülü cephanelik ele geçirildi
Diyarbakır’da teröre bir darbe daha
Diyarbakır’da teröre bir darbe daha
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi