Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Şırnaklı gençler, Mardin’in tarihi yerlerini gezdi

Şırnak’tan 80 genç, ’Şehirler Kültürler ve Yörelerimiz’ projesi kapsamında Mardin’i gezdi..

Şırnaklı gençler, Mardin’in tarihi yerlerini gezdi
Şırnaklı gençler, Mardin’in tarihi yerlerini gezdi
Advert

Şırnak’tan 80 genç, ’Şehirler Kültürler ve Yörelerimiz’ projesi kapsamında Mardin’i gezdi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen proje kapsamında düzenlenen gezilerde Şırnaklı gençler Mardin’in tarihi yerlerini gezip görme fırsatı yakaladı. Şırnak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen gezide, gençler Mardin’in çeşitli yerlerini görmenin yanında Mardin tarihi, kültürünü ve insanlarını tanıma fırsatı buldu. Düzenlenen program kapsamında gençler Mardin müzesi, Deyrülzeferan Manastırı, Zinciriye Medresesi, camiler ve medreseler gibi tarihi ve kültürel yerleri gezdi. Geziden memnun kaldıklarını belirten Şırnaklı gençler, kendilerine bu imkanı sağlayan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na teşekkür etti.
Gezi ile ilgili açıklamada bulunan Gençlik Merkezi lideri Nihat Tekin, “Şehirler ve kültürler projemizle Şırnaklı gençlerimizin illerimizi daha yakından tanımaları, buralarda yaşayan akranlarıyla tanışmalarını ve gençlerimiz arasında diyalogun arttırılmasını amaçlıyoruz. Şırnak gençlik merkezi olarak düzenlenen projelerde emek veren personellerimize hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Proje kapsamında bin 650 Şırnaklı genci Mardin’e götüreceklerini belirten Şırnak Gençlik Merkezi lideri Nihat Tekin, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen ve tamamen ücretsiz olan şehirler ve kültürler gezilerimiz gençlerimizin gitmedikleri yerlere giderek ülkelerinin tarihi ve kültürel yönden ne kadar zengin olduğunu görmelerini sağlıyor. Ayrıca gençlerimiz yıl içerisinde üzerlerinde oluşan stresi bu geziler sayesinde atma fırsatı buluyor. Amacımız gerçekleştirilen projelerden gençlerimizin en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamak” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hakkari Türk bayrakları il ışıldıyor
Hakkari Türk bayrakları il ışıldıyor
Sürüden ayrılan koyunlara kurtlar saldırdı, 40’ı telef oldu
Sürüden ayrılan koyunlara kurtlar saldırdı, 40’ı telef oldu
diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği mardin evden eve nakliyat şırnak evden eve nakliyat izmir evden eve nakliyat izmir balçova evden eve nakliyat diyarbakır marka tescil firması diyarbakır web tasarım, diyarbakır sosyal medya uzmanı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi