Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Beytüşşebap’ta sonbahar güzelliği

Havaların soğumaya başladığı Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi renk şölenine döndü. İlçe merkezi ve köylerinde vatandaşların kış hazırlıkları sürerken, yapraklar ağaçlarını dökmeye başladı..

Beytüşşebap’ta sonbahar güzelliği
Beytüşşebap’ta sonbahar güzelliği
Advert

Havaların soğumaya başladığı Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi renk şölenine döndü. İlçe merkezi ve köylerinde vatandaşların kış hazırlıkları sürerken, yapraklar ağaçlarını dökmeye başladı.
Beytüşşebap ilçe merkezi ve yüksek rakımlı köylerinde havalar soğumaya başladı. Sonbahar günlerini soğuk geçiren ilçe halkı çetin geçen kış aylarının hazırlıklarını sürdürüyor. Kimi yakacak odun toplarken, kimi de kerpiçten yapılmış evlerin damlarına brandalar sermeye çalışıyor. Ekim ayının başlarından itibaren yapraklarını döken ağaçlar ise kartpostallık görüntüler oluşturuyor. İlçe sakinlerinden İdris Akkoş, “Beş gündür aralıksız odunlara gidiyorum. Her yıl olduğu gibi bu yılda çok sert geçecek. Sonbahar erken geldi. Biz de mecbur odun yakmak için toplamaya şimdiden gidiyoruz” dedi.
Evlerini soğuk ve yağmurdan korumak için ise damlara branda seren Ahmet Östunç ise, kış öncesi çalışmaların hızlandığını kaydetti. Östunç, “Bölgemizde tek katlı üzeri tahtalarla yapılmış evlerin varlığı oldukça çok. Sonbahar günleri güzel geçse de kışları çok sert geçiyor” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnsanlar akın edince On Gözlü Köprü kapatıldı
İnsanlar akın edince On Gözlü Köprü kapatıldı
‘Diyarbakırspor'u kurtardık, bu kent neden suskun’
‘Diyarbakırspor'u kurtardık, bu kent neden suskun’
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi