Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Eyyübiye’de açılan kurslar aile ekonomisine katkı sunuyor

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci, Şıh Maksut Kadın Destek ve Yaşam Merkezini ziyaret edip kursiyerlerle bir araya geldi. Ayşe Ekinci, açılan kurslarla kadınların aile ekonomilerine katkıda bulunduklarını belirtti..

Eyyübiye’de açılan kurslar aile ekonomisine katkı sunuyor
Eyyübiye’de açılan kurslar aile ekonomisine katkı sunuyor
Advert

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci, Şıh Maksut Kadın Destek ve Yaşam Merkezini ziyaret edip kursiyerlerle bir araya geldi. Ayşe Ekinci, açılan kurslarla kadınların aile ekonomilerine katkıda bulunduklarını belirtti.
Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde, Eyyübiye ilçe sınırlarında bulunan farklı bölgelerde hizmet veren Kadın Destek ve Yaşam Merkezleri Eyyübiyeli kadınların yoğun ilgisini görüyor. Kadınların sosyal hayata katılımı ve aile ekonomisine katkı amacıyla istihdama yönelik kursları barındıran Kadın Destek ve Yaşam Merkezlerinde, kadınlara yönelik sosyal aktiviteler de yer alıyor. Dikiş, nakış, kuaförlük, bilgisayar ve Kuran-ı Kerim ile benzeri kursları barındıran Şıh Maksut Kadın Destek ve Yaşam Merkezini ziyaret eden, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci, kadın kursiyerlerle bir araya geldi. Ayşe Ekinci, yapılan çalışmalar hakkında bilgi alıp kursiyerlerle sohbet etti. Kadınların hem eğitim alıp vakit geçirebilecekleri hem de aile ekonomisine katkıda bulunacakları Kadın Destek ve Spor Yaşam Merkezlerinin önemine değinen Ayşe Ekinci, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin kadınlara yönelik pozitif ayrımcılığına vurgu yaptı. Kursiyerlerin çalışmalarına eşlik eden Ayşe Ekinci, makinenin başına geçip dikiş yaptı. Kadın Destek ve Yaşam Merkezini ziyaretinde konuşan Ayşe Ekinci, "Eyyübiye Belediyesi Şıh Maksut Kadın Destek Merkezinde eğitim ve öğretim gören kursiyerler aile bütçesine ciddi katkı sağlıyor. Bu kadın destek merkezlerimizde küçük kız çocukları, genç kızlar ve anneleri birlikte eğitim görüyor. Bu merkezimizde genç kızlarımız birbirine model oluyor, birbirlerinin saçlarını boyuyorlar. Bu kadın destek merkezimizde yan tarafta dikiş nakış kursu dersi ve Kuran-ı Kerim öğrenme kursumuz mevcut. Burası küçük bir butik, güzel sanatlar okulu gibi hizmet veriyor. Burada kursiyerlerimiz aile bütçelerine ciddi anlamada katkıda bulunmuş oluyor. Malumunuz herkesin bütçesi bir değil ve maddi anlamda zorluk çeken vatandaşlarımız da mevcut. Burada çeşitli kurslar düzenleniyor ve bayanlarımız ailelerine katkı sunuyor. Bunun için Belediye Başkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Buraya çat kapı gelip eğitim gören kursiyerlerimizin heyecanını görmek beni çok mutlu etti. Allah böyle yerlerin daha çok açılmasını nasip etsin” ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Soylu talimat verdi, operasyon genişletildi
Soylu talimat verdi, operasyon genişletildi
Sonbahar alerjilerinden korunmak için 6 öneri
Sonbahar alerjilerinden korunmak için 6 öneri
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi