Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Kulp’ta 29 Ekim coşkusu

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı..

Kulp’ta 29 Ekim coşkusu
Kulp’ta 29 Ekim coşkusu
Advert

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.
Kulp’ta, dün Hükümet Konağı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri, bugün Kapalı Spor Salonu’nda devam etti. Etkinliklere, İlçe Kaymakamı Fatih Dülgeroğlu, kent protokolü ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşan Kaymakam Dülgeroğlu, “Cumhuriyet esasında, toplum olarak yanmış, yıkılmış, istila edilmiş bir coğrafyada küllerinden yeniden dirilişimizin ifadesidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin 94 yıllık öyküsü bir başarı, bir uygarlaşma öyküsüdür. Bugün Türkiye, demokratik cumhuriyet, çağdaş bir ülke, bölgesinde hatırı sayılan bir güç, bir istikrar unsuru ülkesidir. Türkiye Cumhuriyeti, bugün kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyet yolunda dev adımlarla yürüyen bir dünya devletidir. Sizler geleceğimizin teminatısınız. Ülkemizin devletler muvazenesinde hak ettiği yeri alması ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkması için sizlere çok büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu sorumluluğun bilinciyle hareket etmelisiniz, Dolayısıyla eğer ki devletimizi, milletimizi, bayrağımızı, vatanımızı seviyorsak öncelikle ülkemizin geleceği için hep beraber daha çok çalışmalıyız ve birbirimizi daha çok sevmeli, bizi biz yapan milletimizin mukaddes değerlerine hep beraber sahip çıkmalıyız. Şanlı tarihimizi iyi öğrenmeli, ondan çıkarılması gereken dersleri unutmamalıyız. Hemen yanı başımızda Irak’ta, Suriye’de cereyan eden hadiseleri iyi okumalı, dünyada zulme uğrayan kardeşlerimizin çektiği sıkıntılardan ders çıkarmalı ve bu topraklar üzerinde bin yıldır barış ve huzur içerisinde kardeşçe yaşayan ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu ülkeye sahip çıkmalı, birbirimize kenetlenip, ülkemizin her alanda gelişmesi için mücadele etmeliyiz” dedi.
Ardından, şiirler okunup, halk oyunları gösterileri yapıldı. Renkli görüntülere sahne olan etkinlik, çeşitli branşlarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hakkari il genelinde çok sayıda kaçak malzeme ele geçirildi
Hakkari il genelinde çok sayıda kaçak malzeme ele geçirildi
Gelin ve damat da kavgaya karıştı, ortalık birbirine girdi
Gelin ve damat da kavgaya karıştı, ortalık birbirine girdi
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi