Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Kamışlo Bulvarı’nda kaldırım çalışmaları devam ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa-Mardin bağlantısını sağlayan, havaalanı ve protokol yolu olması nedeniyle kentin önemli bulvarlarından olan 3 bin 200 metre uzunluğundaki Kamışlo Bulvarı’nın her iki yönüne görme ve bedensel engellilerin kullanımına uygun, estetik bir görünüm elde etmek amacıyla farklı renklerde toplam 32 bin metrekare kaldırım taşı döşüyor..

Kamışlo Bulvarı’nda kaldırım çalışmaları devam ediyor
Kamışlo Bulvarı’nda kaldırım çalışmaları devam ediyor
Advert

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa-Mardin bağlantısını sağlayan, havaalanı ve protokol yolu olması nedeniyle kentin önemli bulvarlarından olan 3 bin 200 metre uzunluğundaki Kamışlo Bulvarı’nın her iki yönüne görme ve bedensel engellilerin kullanımına uygun, estetik bir görünüm elde etmek amacıyla farklı renklerde toplam 32 bin metrekare kaldırım taşı döşüyor.
Şanlıurfa-Mardin bağlantısını sağlayan, havaalanı ve protokol yolu olması nedeniyle kentin en önemli bulvarlarından biri olan Kamışlo Bulvarı’nda kaldırım çalışmaları devam ediyor. 3 bin 200 metre uzunluk ve 5 metre kaldırım genişliğinde bulunan bulvarın sağ ve sol 2 yönüne toplam 32 bin metrekare kaldırım taşı döşenecek. Kaldırım çalışmalarında yapı malzemesi olarak bazalt, ateş tuğlası, granit küp taş, görme engelli takip taşı ve ağaç altı kompozit ızgara kullanılıyor. İlk etapta iş makineleriyle zemin düzelten ekipler, kaldırım döşenecek alana beton döktükten sonra kaldırım taşlarını döşüyor.
Daha önce kaldırımlarda tek renk siyah bazalt taş kullanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kamışlo Bulvarı’nda tavan taşlar, sarı renkte görme engelli takip taşı, farklı renklerde ağaç ızgaraları ve kırmızı tuğla taşları kullanarak kaldırımların daha estetik bir görünüm almasını sağlıyor.

Kaldırımlar engellilerin kullanımına uygun şekilde yapılıyor
Kamışlo Bulvarı’nda devam eden kaldırım çalışmaları engelli vatandaşların kullanımına uygun şekilde yapılıyor. Görme engelliler için bulvarın sağ ve sol yönüne sarı renkte görme engelli takip taşı kullanılıyor. Yine bedensel engelliler için bulvarın bazı bölümlerinde asfalt yola ulaşım için rampalar ve bulvarın farklı yerlerinde kaldırım indirilip asfalt yolla birleştiriliyor. Orta refüje de yapı imalatı olarak bazalt bordür taşlar kullanılıyor. Kamışlo Bulvarı’nda ki kaldırım çalışmalarının Mart 2018’de tamamlanması bekleniyor.

Aydınlatma sistemi
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kamışlo Bulvarı kaldırımlarına aydınlatma için 30’ar metre aralıklarla 9,5 metre uzunluğunda 200 adet elektrik direkleri dikti. Bulvar Tip Test onaylı 250+150 wat sodyum buharlı ampullerle aydınlatılacak. Bisiklet yolu, kaldırım ve orta refüj çalışmalarının tamamlanmasının ardından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, toplam uzunluğu 3 bin 200 metre olan Kamışlo Bulvarı’na aşınma tabakası asfaltı serecek.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnsanlar akın edince On Gözlü Köprü kapatıldı
İnsanlar akın edince On Gözlü Köprü kapatıldı
‘Diyarbakırspor'u kurtardık, bu kent neden suskun’
‘Diyarbakırspor'u kurtardık, bu kent neden suskun’
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi