Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Şanlıurfa’da Yades üyeleri buluştu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından finanse edilen Şanlıurfa Valiliği koordinasyonunda, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmekte projesi çerçevesinde YADES üyeleri buluştu..

Şanlıurfa’da Yades üyeleri buluştu
Şanlıurfa’da Yades üyeleri buluştu
Advert

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından finanse edilen Şanlıurfa Valiliği koordinasyonunda, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmekte projesi çerçevesinde YADES üyeleri buluştu.
Yaşlıların toprakları tutan çınarlar olduğunun altını çizen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Açar, "Millet tarifi ne olursa olsun birlikte gülüp birlikte ağlayan insan topluluğudur. Milletler birlikte gülüp birlikte ağlamayı becerebildikleri takdirde tarih sahnesinde yer alır ve kalıcı olabilir, tarihe yön verebilir. Milletin millet olabilmesi için kültürün egemen olması lazım. Kültür nedir, kültür bir milletin tarihinden gelen, geçmişinden gelen her türlü değerin bir kaynaktan süzülürcesine damlayıp bir kasede toplanması ve şekillenmesidir. Kültürü kaybettiğiniz zaman egemenlik sizde olmadığı zaman, kültür sizin kültürünüz olmadığı zaman dalgalanan bayrak ne olursa olsun, o ülke ne olursa olsun, ülke değildir, kültürün hakim olduğu yer ülkedir. Bu millet sadece Anadolu coğrafyasından değil, Türk dünyasından, daha ötesi İslam aleminden, Osmanlı coğrafyasından ve dünyanın her neresinde olursa olsun her mazlumdan kendini sorumlu görmüş, mesul görmüş ve onların tek ümididir. Bu millet bu ümmetin tek ümididir. Bizim geleneklerimizi, göreneklerimizi çok iyi bir şekilde muhafaza etmemiz lazım. Yaşlılarımız toprakları tutan çınarlardır .Ormanlık alandan geçtiğimizde bakarsınız toprak kaymış, ama bir ağaç kökü orada toprağı tutmuş, toprağın kaymasını önlüyor, işte sizler o köklersiniz” dedi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Program Koordinatörü Ahmet Çeken ise, "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli Hizmetleri Genel Müdürlüğü ilk defa 2016 yılında yaşlı destek programını hayata geçirdi. 30 büyükşehir belediyemize çağrıda bulunduk. 5 büyükşehir belediyesi bu projenin finansmanından yararlanma imkanı buldu. Bu illerimizin içerisinde en başarılı il Şanlıurfa’dır" ifadelerini kullandı.
Engelliler Koordinasyon merkezinde gerçekleşen programa Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Açar, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçinin Eşi Sema Çiftçi, Haliliye Belediye Başkan Vekili Osman Uludağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Program Koordinatörü Ahmet Çeken, Aspim İl Müdür Vekili Mürsel Keçeli, Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, Türkiye muharip Gaziler Derneği Şanlıurfa Şubesi Dernek Başkanı Hasan Aslan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ve şube müdürleri çok sayıda Yades üyesi vatandaşlar katıldı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müdür Kızılkaya, kurumun faaliyetlerini anlattı
Müdür Kızılkaya, kurumun faaliyetlerini anlattı
Siirt’te kaldırım çalışmaları sürüyor
Siirt’te kaldırım çalışmaları sürüyor
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi