Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Birecik’teki tekstil fabrikası kadın istihdamına katkı sağlıyor

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesindeki tekstil fabrikası kadınların istihdamına katkı sağlıyor..

Birecik’teki tekstil fabrikası kadın istihdamına katkı sağlıyor
Birecik’teki tekstil fabrikası kadın istihdamına katkı sağlıyor
Advert

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesindeki tekstil fabrikası kadınların istihdamına katkı sağlıyor.
Şanlıurfa’nın Birecik ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesinde 2014 yılından beri faaliyet gösteren tekstil fabrikasını ziyaret eden İlçe Kaymakamı Kadir perçi, istihdamın arttırılmasını istedi. Birekcik’te tekstil fabrikası yaklaşık 300 kişiye istihdam sağlayan, yurt içi ve yurt dışına ürün satışı gerçekleştiren tekstil fabrikası, iç pazarda 450 mağazaya, dış pazarda ise 8 ülkeye ürün ihraç ederek, ülke ekonomisine katkıda bulunuyor. Fabrikayı Birecik Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Mehmet Yaşar Karaoğlu ve Birecik İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Tavacı ile birlikte ziyaret eden Kaymakam Kadir Perçi, işletme hakkında şirketin Şanlıurfa Bölgesi Üretim Tesisi Müdürü Cemal Erkoç’tan bilgi aldı. Kaymakam Kadir Perçi, fabrika kapasitesinin yüksek olduğunu, ancak fabrikada kreş açılması ve ara eleman ihtiyacı noktasında sorunların olduğunu belirterek, kaymakamlık olarak bu sorunları çözmek ve fabrikanın daha verimli çalışmasını sağlamak için her konuda yardımcı olacağını söyledi. Ayrıca tekstil fabrikasının 100 kişiye kadar bayana iş vermeye hazır olduğunu belirten Kaymakam Kadir Perçi, bayanları burada çalışmaya davet etti. Birecik’teki yatırımlarından dolayı iş adamı Cemal Erkoç’a teşekkür eden Kaymakam Perçi, üretim yaparak ilçe istihdamına ve ekonomisine katkı sağlayan girişimcilerin her zaman yanında ve destekçisi olacaklarını belirtti.
Tekstil fabrikası 100 kişi daha istihdam edilecek
Tekstil Şirketi Şanlıurfa Bölgesi Üretim Tesisi Müdürü Cemal Erkoç, şuanda 300 kişiye istihdam sağladıklarını ve acil olarak 100 bayan elemana ihtiyaçları olduğunu dile getirdi. İç pazarda 450 mağazaya, dış pazarda ise 8 ülkeye ürün ihraç ettiklerini belirten Erkoç, amaçlarının üretim kapasitesini arttırarak daha fazla kişiye istihdam sağlamak olduğunu söyledi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bingöl’de PKK’ya darbe: Toprağa gömülü cephanelik ele geçirildi
Bingöl’de PKK’ya darbe: Toprağa gömülü cephanelik ele geçirildi
Diyarbakır’da teröre bir darbe daha
Diyarbakır’da teröre bir darbe daha
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi