Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Siverek’te Ücretsiz Müzik Kursu Sınıfı Açıldı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerde bulunan Siverek Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından piyano, bağlama ve birçok enstrümanın bulunduğu müzik sınıfı açıldı..

Siverek’te Ücretsiz Müzik Kursu Sınıfı Açıldı
Siverek’te Ücretsiz Müzik Kursu Sınıfı Açıldı
Advert

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerde bulunan Siverek Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından piyano, bağlama ve birçok enstrümanın bulunduğu müzik sınıfı açıldı.
Siverek Halk Eğitimi merkezi binasında açılan sınıfın açılışını Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, davetli ve veliler gerçekleştirdi. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mahmut Kışlar açılan kurs ile ilgili "Halk Merkezleri genelikle mesleki kurslarla, okuma yazma kurslarıyla veya halk oyunları kurslarıyla anılmaktadır. Biz bunun böyle olmadığını, kültürel ders ve kurlarında verildiği merkezler olduğunu göstermeye çalışıyoruz. Müzik, el sanatları ve buna benzer çeşitli kurların açılabileceğini göstermek istedik ve hem de Siverek gibi büyük bir ilçede olmayan bir müzik sınıfı kurduk. Zaten müzik ruhun gıdasıdır diyoruz, müziksiz bir toplum birçok yönüyle geri kalmış bir toplumdur. İlçe Halk Eğitimi Müdürlüğü olarak çocuklarımızın sanatla, müzikle tanışmaları adına böyle bir çalışma gerçekleştirdik. Bu sınıfımızda piyano başta olmak üzere, gitar, bağlama ve bunlar gibi çeşitli enstrümanlarla yapılan müzik dersleri verilecektir" bilgisini verdi.
Kışlar, tüm gençleri ve müzik meraklıları vatandaşları kursa davet etti.
Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu Siverek’te müziğe dair böylesi bir çalışmaya ihtiyaç olduğunu belirterek, "Ata sözlerimizden biri de, Müziğin ruhun gıdası olduğudur. Gerçekten müzik insan ruhunu dinlendiren çok önemli bir kaynaktır. Müzik hem bedeni ve hemde ruhu dinlendiriyor. Sanat ve müziğin geliştiği toplumlar uygar toplumlar olmuştur, ilçemizde böylesi bir çalışmaya imza attık, inşallah dahada gelişecek ve böylesi çalışmalar çoğalacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Yetkililer kursa devam eden, kursiyerlere kurs sonunda Halk eğitimi Müdürlüğü tarafından sertifika verileceğini belirtti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Batman’daki orman yangını kontrol altına alındı
Batman’daki orman yangını kontrol altına alındı
Çocukların kavgasına aileler karıştı: 4 yaralı
Çocukların kavgasına aileler karıştı: 4 yaralı
diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği mardin evden eve nakliyat şırnak evden eve nakliyat izmir evden eve nakliyat izmir balçova evden eve nakliyat mardin durhanlar turizm diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi