Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Diyarbakır Sağır ve Dilsizler Futbol Takımı 2. Lig’e terfi etti

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen 2 Lig’e terfi maçları düzenlendi. Kura sonucu Siirt İşitme Engelliler ile eşleşen Diyarbakır Sağır ve Dilsizler Futbol Takımı zorlu geçen karşılaşmadan galip ayrılarak 2. Lig’e terfi etmeyi başardı..

Diyarbakır Sağır ve Dilsizler Futbol Takımı 2. Lig’e terfi etti
Diyarbakır Sağır ve Dilsizler Futbol Takımı 2. Lig’e terfi etti
Advert

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen 2 Lig’e terfi maçları düzenlendi. Kura sonucu Siirt İşitme Engelliler ile eşleşen Diyarbakır Sağır ve Dilsizler Futbol Takımı zorlu geçen karşılaşmadan galip ayrılarak 2. Lig’e terfi etmeyi başardı.
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen 2. Lig’e terfi maçları Malatya Yeşilyurt’ta düzenlendi. Federasyon tarafından gerçekleştirilen kurada Diyarbakır Sağır ve Dilsizler Futbol Takımıyla, Siirt İşitme Engelliler Futbol Takımı eşleşti. Saat 15.00’da başlayan karşılaşma 2-2 sona erdi. Verilen uzatma dakikalarında da sonuç değişmeyince penaltılara geçildi. Penaltılarda rakibini 5-4 yenen Diyarbakır Sağır ve Dilsizler Futbol Takımı, 2. Lig’e yükselen taraf olmayı başardı.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Diyarbakır Sağır ve Dilsiz Hakları Eğitim Kültür Derneği ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Demir, “Spor kardeşliktir dostluktur, çocuklarımızın şiddetten uzaklaşmaları için spor şarttır. Bu gençlere daha çok sahip çıkmamız gerekiyor. Her insan spor yapmalı erken yaşta yoksa sonu ya toprak ya yatak olur. Spora vereceğimiz mana, gençliğe vereceğimiz mananın öz kardeşidir. Bu konuda hiç bir desteğini esirgemeyen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Attila’ya sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Soylu talimat verdi, operasyon genişletildi
Soylu talimat verdi, operasyon genişletildi
Sonbahar alerjilerinden korunmak için 6 öneri
Sonbahar alerjilerinden korunmak için 6 öneri
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi