Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Cezaevinde meslek edindiler

Meslek edindirme kursları kapsamında Şanlıurfa E Tipi Kapalı Cezaevinde kurslarını başarıyla tamamlayan hükümlüler belgelerini aldı..

Cezaevinde meslek edindiler
Cezaevinde meslek edindiler
Advert

Meslek edindirme kursları kapsamında Şanlıurfa E Tipi Kapalı Cezaevinde kurslarını başarıyla tamamlayan hükümlüler belgelerini aldı.
Eyyübiye Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle verilen 17 kurslardan toplam 216 mahkum yararlandı. Şanlıurfa E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda düzenlenen belge dağıtım programına Cumhuriyet Savcısı Fatih Çam, Hakim Tahir Akgül, Cezaevi Müdürü Cevat Berber ve Eyyübiye Halk Eğitim Merkezi Müdürü Necati Taş katıldı. Açılan kurslarla bir meslek sahibi olarak tahliye olan tutuklular, okuma yazma, yağlı boya ve terzilikten bilgisayar kursuna, bakırcılık, inşaat ve el sanatları kursundan aşçılığa kadar birçok alanda kalifiye hale geliyor. Cezaevinde kalanları topluma kazandırmak amacıyla verilen kurslarla tutuklu ve hükümlülerin, tahliye olduklarında iş gücü piyasasına kazandırması hedefliyor.
14 mahkum üniversite sınavını kazandı
Tutukluların zamanlarını daha verimli geçirmeleri için kurs faaliyetlerinin yanı sıra birçok bilgi yarışması, okuma etkinliği ve seminerlerin düzenlendiği ceza infaz kurumunda ayrıca 14 mahkum üniversite sınavını kazanarak çeşitli bölümlere yerleşti. Mahkumlar, sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki grup halinde verilen terzilik kursunun belgelerini, Eyyübiye Halk Eğitim Merkezi Müdürü Necati Taş’ın elinden aldılar. Taş, tahliye olanların tekrar suça karışmasını engellemek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederek, eğitimi her yerde, her zaman destekleyeceklerini belirtti. Belge dağıtımının ardından mahkumlardan oluşan Türk Halk Müziği Korosunun bir müzik, eğlence programı gerçekleştirdiği törenin ardından meslek edindirme atölyeleri gezilerek bilgi alındı.
Kursların verilmesinde en büyük desteğin Eyyübiye Halk Eğitim Merkezi olduğunu söyleyen cezaevi yetkilileri, Müdür Necati Taş’a da teşekkür etti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Batman’da fuhuş operasyonu, 3 kişi yakalandı
Batman’da fuhuş operasyonu, 3 kişi yakalandı
Bingöl’de 2’si tuzaklanmış toplam 340 kilo patlayıcı ele geçirildi
Bingöl’de 2’si tuzaklanmış toplam 340 kilo patlayıcı ele geçirildi
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi