Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Kayapınar’da ‘Bir kitap, bin dünya’ projesi başladı

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde, “Bir kitap, bin dünya” projesi başladı. Proje çerçevesinde ilçedeki 80 bin öğrenciye kitap okuma alışkanlığı kazandırılması hedefleniyor..

Kayapınar’da ‘Bir kitap, bin dünya’ projesi başladı
Kayapınar’da ‘Bir kitap, bin dünya’ projesi başladı
Advert

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde, “Bir kitap, bin dünya” projesi başladı. Proje çerçevesinde ilçedeki 80 bin öğrenciye kitap okuma alışkanlığı kazandırılması hedefleniyor.
Kayapınar İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Orhan Balcı’nın başkanlığında ilçedeki öğrenci, öğretmen ve velilerin okuma kültürünün geliştirilmesi amacıyla gönüllü öğretmenlerden oluşan çalışma ekibinin yıl boyunca yapılmasını planladığı etkinlikler başladı.Gönüllü öğretmenler tarafından yürütülen “Bir kitap, bin dünya” projesi ile okuma alışkanlığının geliştirilmesi için yıl boyunca yapılacak etkinlikler ve ilçede ilk etapta 50 okulda kurulacak Z Kütüphane çalışmalarını kapsıyor. İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Balcı, “Çocuk okuyucusu olmayan toplumların, yetişkin okuyucusu olmaz” ilkesinden hareketle çocukların kitap okumalarını önemsediklerini ifade etti. Balcı, ilçede resmi ve özel okullarda görev yapan öğretmen ve idarecilere 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 5 bin 500 kitap hediye edilmesi ile başlatılan proje çalışmalarının yıl boyunca sürecek etkinliklerle devam edeceğini belirterek, resmi ve özel tüm anaokul, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören yaklaşık 80 bin öğrenciye kitap okuma alışkanlığını kazandırmayı planladıklarını dile getirdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Batman’da fuhuş operasyonu, 3 kişi yakalandı
Batman’da fuhuş operasyonu, 3 kişi yakalandı
Bingöl’de 2’si tuzaklanmış toplam 340 kilo patlayıcı ele geçirildi
Bingöl’de 2’si tuzaklanmış toplam 340 kilo patlayıcı ele geçirildi
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi