Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Gönüllü hizmet sayesinde Avrupa ile tanışıyorlar

Gençlik ve Değişim Derneği, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) projeleri sayesinde, şimdiye kadar yüzlerce gencin yurt dışı hayalini gerçeğe dönüştürdü..

Gönüllü hizmet sayesinde Avrupa ile tanışıyorlar
Gönüllü hizmet sayesinde Avrupa ile tanışıyorlar
Advert

Gençlik ve Değişim Derneği, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) projeleri sayesinde, şimdiye kadar yüzlerce gencin yurt dışı hayalini gerçeğe dönüştürdü.
Yaklaşık 8 yıldır AGH projeleri için akreditasyona sahip olan Gençlik ve Değişim Derneği, projeler sayesinde yüzlerce genci Avrupa’ya gönderirken bir o kadar yabancı genci de Diyarbakır’da misafir etti. 2-8 hafta veya 2-12 ay gibi sürelerle farklı kültürleri tanıma fırsatı bulan gençler burada edindikleri tecrübeleri kendi ülkelerinde aktarma fırsatı buldu. Konu ile ilgili açıklama yapan Gençlik ve Değişim Derneği Başkanı Umut Suvari, AGH’de gönüllü olarak hizmet verirken maaş alınmadığını, bununla birlikte yiyecek, barınma, dil eğitimi, yerel ulaşım, sigorta, bireysel bakım ve yardım ve az miktarda cep harçlığı alınabileceğini söyledi. Suvari, “18-30 yaş arasındaki bütün gençler, bu projelere başvurabilir. 2009 yılından beri sürekli olarak AGH projeleri gerçekleştirmekle beraber maalesef son bir yıl içerisinde herhangi bir AGH projesi gerçekleştiremedik. Şubat 2017 tarihinde, akreditasyonumuzun güncellenmesi için yaptığımız başvuru hala sonuçlanmadığı için ne bir proje sunmaktayız ne de bir AGH projesine ortak olabilmekteyiz. Umarız Türk Ulusal Ajansı en yakın zamanda bu eksikliği giderir ve her zaman yaptıkları gibi gençlik kuruluşlarına aktif olarak destek vermeye devam ederler. Geçtiğimiz yıl yapılan proje kapsamında şu anda 3 gönüllümüz İtalya ve Romanya’da. Temennimiz bu projelerin devam etmesi ve olabildiğince çok gencin bu projelerden yararlanmasıdır” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müdür Kızılkaya, kurumun faaliyetlerini anlattı
Müdür Kızılkaya, kurumun faaliyetlerini anlattı
Siirt’te kaldırım çalışmaları sürüyor
Siirt’te kaldırım çalışmaları sürüyor
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi