Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Alaplı Belediyesi Başkan Vekili Ateş, çalışmaları inceledi

Alaplı Belediye Başkan Vekili Abdullah Ateş, mahallelerde devam eden çalışmaları inceledi..

Alaplı Belediyesi Başkan Vekili Ateş, çalışmaları inceledi
Alaplı Belediyesi Başkan Vekili Ateş, çalışmaları inceledi
Advert

Alaplı Belediye Başkan Vekili Abdullah Ateş, mahallelerde devam eden çalışmaları inceledi.
Alaplı Belediye Başkan Vekili Abdullah Ateş, incelemelerin ardından yaptığı açıklamada 2017 yılında mahalleleri daha yaşanabilir bir hale getirmek için vatandaşın özlem duyduğu hizmetleri gerçekleştirdiklerini söyledi. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’in belediyeler toplantısı nedeniyle şehir dışına çıkmasından dolayı yerine Abdullah Ateş vekalet ediyor. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Belediye Başkanlığı vekaletini Belediye Meclisi Abdullah görevlendirme yapılmasının ardından Ateş, ilçedeki çalışmaları aktardı.
Alaplı sahil park alanındaki çalışmaların sayesinde ilçenin hızla geliştiğini, önemli projelerin tek tek hayata geçirildiğini ifade etti. Alaplı Belediye Başkan vekili Abdullah Ateş , “Halkımız bize göstermiş olduğu konjonktürü sağlayarak üzerine düşen görevi yaptı. Biz de bize verilen süreyi en iyi şekilde, alnımızın akıyla tamamlamaya çalışacağız” diyerek Alaplı’nın 3,5 yılda yaşadığı değişimi aktardı.

"Alaplı’nın altyapı eksikliğini giderdik"
Göreve geldiklerinde şehir merkezindeki yağmur suyu drenaj hattının eksikliğini tespit ederek, bu noktada çalışma yürüttüklerini dile getiren Başkan vekili Ateş , “Su baskınları yaşanan sokaklardaki vatandaşımızın mağdur olmaması için bazı mahallelerde drenaj çalışması başlattık. Uzun zamandır temizlenmeyen ve yüzde 80 tıkanma yaşanan ana hatları temizledik. mahallelerinde yaşanan taşmaların önüne geçtik” dedi.

"Alaplı artık daha ışıl ışıl"
Alaplı’da modern kentlere özgü ışıklandırmalar yapılması için çalıştıklarını ifade eden Ateş, “Alaplı’da gençlerimiz, ailelerimiz, kadınlarımız gece 19.00-22.30’dan sonra sokağa çıkamazdı. Ama bu iyileştirmeler sonucunda, aileler artık sokaklarımızda rahatlıkla yaşamlarını sürdürmekteler. Burada tabiî ki emniyet müdürümüz katkılarını da göz ardı edemeyiz. Ben emniyet görevlilerine de teşekkürü bir borç biliyorum" diye ifade etti."

"2018 yılında otopark sorununu çözeceğiz"
Otopark sorununa ilişkin kademeli bir yol izlediklerini anlatan Ateş, konuyla ilgili açıklamasında şunları dile getirdi:
"Hangi şehre giderseniz gidin, otopark problemini tamamen çözmek mümkün değil. Alaplı’nın en hareketli ve ticaretin yoğunlukta yapıldığı caddelere araçların uzun süreli park etmeleri, çok büyük sıkıntı oluşturuyor. Vatandaş, aracını getiriyor, caddeye parke ediyor, 2 araba yan yana geçemediği gibi, park eden araçlar akşama kadar orada kalıyor. Bu durumda esas müşteri mağdur oluyor. Müşteri mağdur olunca esnaflar iş yapamaz duruma geliyor. Bu sıkıntı postane üzerindeki cadde ve yan yollarda yaşanıyor. Bu durum için esnaflarımızın fikri alınmalıdır.”
Abdullah Ateş, otopark sorunları nedeniyle insanların ilçede alış-veriş yapmak yerine diğer ilçelere gitmeyi tercih ettiğini, bu durumun esnafı zor durumda bıraktığını da sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aybüke öğretmen davasında 5 sanığa 18’er yıl hapis cezası
Aybüke öğretmen davasında 5 sanığa 18’er yıl hapis cezası
Bingöl en az asayiş olan iller arasında ilk sırada
Bingöl en az asayiş olan iller arasında ilk sırada
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi