Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Başkan Atilla kursiyerlerle bir araya geldi

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Kültür ve Kongre Merkezi’nde Halk Oyunları Kursunu ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı, kursiyerlerle yakından ilgilendi..

Başkan Atilla kursiyerlerle bir araya geldi
Başkan Atilla kursiyerlerle bir araya geldi
Advert

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Kültür ve Kongre Merkezi’nde Halk Oyunları Kursunu ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı, kursiyerlerle yakından ilgilendi.
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Kültür ve Kongre Merkezi’nde Büyükşehir Belediyesi ve Bağlar Halk Eğitimi Merkezi tarafından çocuklar ile yetişkinlere yönelik olarak başlatılan Halk Oyunları Kursu’nu ziyaret etti. Çalışmalar hakkında birim amirlerinden ve eğitmenlerden bilgi alan Başkan Atilla, kursiyerleriyle görüşerek bir süre sohbet etti. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki atölyelerde eğitimlerini sürdüren öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan Atilla, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde süren diğer kurslar hakkında da bilgi aldı, çalışmalarında kolaylıklar diledi. Başkan Atilla daha sonra kursiyerle beraber halay çekti.

Kurslar devam ediyor
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, istihdam ve mesleki eğitime yönelik çalışmalarının yanı sıra sertifikalı ücretsiz kültür sanat kursları da düzenliyor. Müzik dalında kaval, ney, bağlama, piyano, gitar, keman, sentur, yan flüt, tar, setar, kemançe, erbane kursları veren Büyükşehir Belediyesi, görsel sanatlarda ise resim, seramik, tiyatro, halk oyunları ve fotoğraf kursları veriyor. Büyükşehir Belediyesi’nin yetişkin ve çocukların faydalandığı, eğitimlerin 2+1 yıl süreceği Kent Konservatuarında da eğitimler sürüyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hasankeyf’e turist akını
Hasankeyf’e turist akını
Diyarbakır’da teröre büyük darbe: 4 terörist etkisiz hale getirildi
Diyarbakır’da teröre büyük darbe: 4 terörist etkisiz hale getirildi
diyarbakir evden eve diyarbakır evden eve diyarbakir Nakliyat evden eve diyarbakır Nakliyat şehirlerarası nakliyat diyarbakir evden eve diyarbakır evden eve diyarbakir Nakliyat evden eve diyarbakır Nakliyat şehirlerarası nakliyat diyarbakır web tasarım