Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Kayapınar ‘Ekip Hızır’ projesi başladı

Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Kaymakamlığı ve Belediyesince yürütülecek olan “Ekip Hızır” projesi başladı..

Kayapınar ‘Ekip Hızır’ projesi başladı
Kayapınar ‘Ekip Hızır’ projesi başladı
Advert

Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Kaymakamlığı ve Belediyesince yürütülecek olan “Ekip Hızır” projesi başladı.
Kayapınar İlçe Kaymakamlığı ve Belediyesince yürütülecek olan “Ekip Hızır” projesi, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı’nın personellerle ilk toplantısını yapmasıyla başladı. Balcı, Hızır ekiplerine gittikleri tüm vatandaşlara selamlarını iletmelerini, kendileri ile kamu hizmetleri ile ilgili fikir alışverişinde bulunmalarını ve herhangi bir ihtiyaçlarının, dertlerinin olup olmadığını öğrenmelerini istediğini belirtti. Balcı, saha çalışmalarında görev alacak personellere yönelik konuşmasında, “İlçemizdeki her bir vatandaşımızın fikirlerine büyük önem verdiğimi bilmenizi isterim. Kayapınar Kaymakamlığı ve Kayapınar Belediye Başkanlığı adına yapacağınız ziyaretlerde, tüm vatandaşlarımıza selamlarımızı iletmenizi istiyorum. İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Belediyesindeki tüm kurum ve birimlerimiz ile Kayapınarlı vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. İlçemizde yaşayan hemşerimizin bizden beklentileri nelerdir? Sıkıntıları nelerdir? Herhangi bir sağlık sıkıntıları var mı? Evde bakımı yapılan herhangi bir hastaları var mı? Eğitim ile ilgili çocuklarının herhangi bir ihtiyacı var mı? Yardıma muhtaç herhangi bir yakını tanıdığı var mı? Bunları öğrenecek ve bizlere bildireceksiniz. Sizlerin bildirdiği tüm hususlar İlçe Kaymakamınız ve Belediye Başkanınız olarak benim başkanlığımda kurulacak olan mütevelli heyetimiz tarafından haftalık olarak değerlendirilecek ve kurduğumuz uygulama ekiplerimizce en kısa sürede gereği yapılacaktır” dedi.
Balcı, sosyal devlet ve sosyal belediyecilik anlamında örnek olacak projenin hazırlanmasından ve hayata geçirilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, emeği geçen tüm personellere teşekkür etti. Program saha inceleme, uygulama, izleme ve koordinasyon çalışmalarında görev alacak Hızır ekiplerle çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Ekip Hızır projesi
Belediyeden yapılan açıklamada ise, projeye ilişkin şu bilgilere yer verildi:
“İlçemizdeki tüm vatandaşlarımız evlerinde ziyaret edilerek kamu hizmetleri noktasında fikir alışverişinde bulunulması ve herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığının tespit edilmesi amacı ile Kayapınar Kaymakamlığı ve Kayapınar Belediyesi tarafından başlatılmıştır. Proje kapsamında 3’er kişilik gruplardan oluşan (10 adet Hızır Saha İnceleme Ekibi, 5 adet Hızır Uygulama Ekibi, 2 adet Hızır İzleme ve Koordinasyon Ekibi) Hızır Ekiplerinde görev alacak 101 personelimiz hizmet içi eğitimlerini tamamlayarak saha çalışmalarına başladı.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terörün yerini huzura bırakması ile dağlar ve yaylalar şenlendi
Terörün yerini huzura bırakması ile dağlar ve yaylalar şenlendi
Bakan Kurum: “Çukur teröründe canlarını veren şehitlerimizin olduğu alanları gezdik”
Bakan Kurum: “Çukur teröründe canlarını veren şehitlerimizin olduğu alanları gezdik”
diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği mardin evden eve nakliyat şırnak evden eve nakliyat izmir evden eve nakliyat izmir balçova evden eve nakliyat diyarbakır marka tescil firması diyarbakır web tasarım, diyarbakır sosyal medya uzmanı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi