Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Öğrenciler söyledi, vali alkışlarla eşlik etti

Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından öğrencilere müzik ve resim malzemeleri dağıtım töreni yapıldı. Törende öğrencilerin seslendirdiği şarkılara, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, alkışlarla eşlik etti..

Öğrenciler söyledi, vali alkışlarla eşlik etti
Öğrenciler söyledi, vali alkışlarla eşlik etti
Advert

Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından öğrencilere müzik ve resim malzemeleri dağıtım töreni yapıldı. Törende öğrencilerin seslendirdiği şarkılara, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, alkışlarla eşlik etti.
Kayapınar Kaymakamlığı ve Belediyesi öncülüğünde ilçede bulunan 103 okulda tespit edilen öğrencilere resim ve müziğin farklı dallarında malzeme dağıtım töreni yapıldı. Cegerxwin Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen törene AK Parti Milletvekili Ebubekir Bal, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, AK Parti İl Başkanı Muhammed Dara Akar, kurum müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende öğrenciler mini bir konser verdi. Öğrencilerin Kürtçe seslendirdiği şarkılara, Vali Güzeloğlu ve protokolde bulunanlar alkışlarla eşlik etti.
Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, projede emeği geçen herkese teşekkür etti. Balcı, “Eğitimin sadece akademik bir faaliyet olarak görmüyoruz. Onların bedensel ve ruhsal gelişimleri, bilimsel, sanatsal, kültürel anlamdaki gelişimlerini çok önemsiyoruz. Anların emrinde olmaktan, onların başarılarını paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Yaklaşık 25 bin öğrencinin yararlanacağı resim malzemeleri 25 bin öğrencimizin de yararlanacağı müzik aletleri temin ettik. Onların açılışını yapacağız” dedi.
Vali Hasan Basri Güzeloğlu ise, “İlim ve irfanın kenti Diyarbakır’da geçmiş değerleri geleceğe taşımak, birlik ve beraberliğimizi bu milletin geleceğe doğru büyük yürüyüşünü inşallah sonuca taşımak adına siz öğrencilerin ve gençlerin bu durumunu çok değerli buluyorum. Sizleri özellikle sosyal açıdan gelişiminizi sağlamak, yeteneklerinizi ortaya koymanız ve her birinizin bu anlamda mutlu olmanız temel hedefimizdir. Bugün de müzik, resim malzemeleri ve kitaplar dağıtacağız” diye konuştu.
Daha sonra öğrencilere malzeme dağıtımı yapıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
70 yaşında Kızıltepe’ye transfer oldu
70 yaşında Kızıltepe’ye transfer oldu
″Kefenimizle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanındayız″
″Kefenimizle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanındayız″
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi