Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Başkan Gülenç, Kur’an kursunda incelemelerde bulundu

Diyarbakır’ın Bismil İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, Kur’an kursunda incelemelerde bulundu. Gülenç, babasının kaybeden kaymakamlık personeline de taziye ziyaretinde bulundu..

Başkan Gülenç, Kur’an kursunda incelemelerde bulundu
Başkan Gülenç, Kur’an kursunda incelemelerde bulundu
Advert

Diyarbakır’ın Bismil İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, Kur’an kursunda incelemelerde bulundu. Gülenç, babasının kaybeden kaymakamlık personeline de taziye ziyaretinde bulundu.
Bismil Belediyesinin desteğiyle hemen hemen her mahallede açılan Kur’an kursları minik çocuklara kuran eğitimi vermeye devam ediyor. Son olarak Tepe Mahallesi’nde açılan 4-6 yaş arası kuran kursunu ziyaret eden Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş ile birlikte Kur’an öğrenen miniklerle bir araya geldi. Minik öğrencilerle uzun süre sohbet eden Başkan Gülenç, eğitimcilerden bilgi aldı. Çocuklara dini ve kültürel değerlerimizin en doğru şekilde öğretilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Gülenç, “Onlar bizim yeşerteceğimiz tohumlardır. 4-6 yaş, eğitimin temelini oluşturan en önemli yaş aralığıdır” dedi.
Kur’an kurslarında görev yapan din görevlilerinin de önemli bir görev üstlendiğine vurgu yapan Başkan Gülenç, “Geleceğimizin teminat olan çocuklarımıza Kur’an kurslarında milli, dini ve manevi eğitim veriliyor. Çocuklarımız insanlığın geleceğini oluşturan en değerli varlıklarımızdır. Ne mutlu bizlere ki milletçe çocuklarımızı güçlü aile bağları sağlam bir toplumsal doku içerisinde sevgiyle koruyarak yetiştiriyor, bu güzel hisleri özümüzde barındırıyoruz” ifadesini kullandı.
Gülenç, daha sonra, Meclis Üyesi Mahmut Vural ve Yol Kontrol Sorumlusu Osman Avşar ile birlikte, kaymakamlık personeli Şevket Çelebi’nin, kalp yetmezliğinden hayatını kaybeden babası Nevzat Çelebi’nin taziyesine katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
70 yaşında Kızıltepe’ye transfer oldu
70 yaşında Kızıltepe’ye transfer oldu
″Kefenimizle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanındayız″
″Kefenimizle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanındayız″
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi