Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Şırnak’ta husumetli aileler barıştırıldı

Şırnak’ın Cizre ilçesinde aralarında husumet bulunan iki aile, Hür Dava Partisi’nin (HÜDA-PAR) girişimleri sonucu barıştırıldı..

Şırnak’ta husumetli aileler barıştırıldı
Şırnak’ta husumetli aileler barıştırıldı
Advert

Şırnak’ın Cizre ilçesinde aralarında husumet bulunan iki aile, Hür Dava Partisi’nin (HÜDA-PAR) girişimleri sonucu barıştırıldı.
Cizre ilçesi Kasrik beldesinde Özdemir ve Ekinci aileleri arasında 7 ay önce silahlı kavga yüzünden başlayan husumet, HÜDA-PAR’ın girişimleriyle barışla sonuçlandırıldı. Ailelerin barışması nedeniyle program düzenlendi. Batüyan aşiretine mensup Nadir Şanlı’nın evinde düzenlenen programa, HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal İşler Başkanı Dr. Aydın Gök, Genel Başkan Yardımcısı ve İktisat İşleri Başkanı Eyyüp Yanaç, Şırnak İl Başkanı Abdullah Kılınç, Cizre İlçe Başkanı Ahmet Elçin, kanaat önderleri ve iki ailenin ileri gelenleri katıldı. Aileler, Kur’an okunmasının ardından kucaklaşarak barıştı.
HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcısı Dr. Aydın Gök, her iki ailenin barış kararlarından dolayı kendilerini tebrik ettiğini belirterek, “Şırnak ilimize bağlı Kasrik beldesinde Özdemir ve Ekinci aileleri arasındaki meseleyi çözmek ve barışla neticelendirmek üzere buraya geldik. Allah’a hamdolsun, bu iki aile arasındaki bu mesele hayırla ve sulh ile neticelendi. Allah onlardan razı olsun diyoruz. Ayrıca, ilerde de hiçbir problem ve müşkülatın olmaması için kendilerine duacıyız” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
70 yaşında Kızıltepe’ye transfer oldu
70 yaşında Kızıltepe’ye transfer oldu
″Kefenimizle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanındayız″
″Kefenimizle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanındayız″
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi