Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Diyarbakır OLAY

Batmanlı kuaförden ‘Çocuk gelinlere hayır’ kampanyası

Batman’da bir kuaför, bireysel olarak, “Çocuk gelinlere hayır” kampanyası başlatarak, 18 yaşının altındaki çocuklara gelin başı ve makyajı yapmama kararı aldı. Kuaför, aldığı kararı, iş yerine yazılar asarak duyurdu..

Batmanlı kuaförden ‘Çocuk gelinlere hayır’ kampanyası
Batmanlı kuaförden ‘Çocuk gelinlere hayır’ kampanyası
Advert

Batman’da bir kuaför, bireysel olarak, “Çocuk gelinlere hayır” kampanyası başlatarak, 18 yaşının altındaki çocuklara gelin başı ve makyajı yapmama kararı aldı. Kuaför, aldığı kararı, iş yerine yazılar asarak duyurdu.
Batman’da kuaför salonu işleten Murat Değirmenci, bireysel olarak, “Çocuk gelinlere hayır” kampanyası başlattı. Kampanya çerçevesinde 18 yaşının altındaki çocuklara gelin başı ve makyajı yapmayan Değirmenci, bunu da iş yerine astığı yazılarla müşterilerine duyurdu. Değirmenci, çocuk yaşta evliliğe karşı olduğunu belirterek, “Küçük yaşta rızasız ve zorla evlendirilen, çocukluğunu yaşayamadan kadınlığa sürüklenen, henüz kendisi çocukken çocuk sahibi oldurulan masum ve mazlum kız çocuklarının boynuna asmış olduğu büyük bir insanlık ayıbıdır. Bu bağlamda kuaför salonu olarak 17 ila 18 yaşındaki gençlere gelin başı ve makyajı salonumuzda yapmama kararı verdik. Çocuk gelinlere hayır diyoruz” dedi.
Müşteri Vesile Kardaş, kampanyayı desteklediklerini anlatarak, “Umarız çevremizde bu işletmelerin sayısı artar ve herkes çok duyarlı olur. Çocuk gelinleri toplumuzun kanayan yaralarından biridir. Artık çocuklarımızı gelin olarak değil de okul okumuş meslek sahibi olarak görmek istiyoruz. Umarım toplum daha bilinçlenir” diye konuştu.
Müşteri Evin Oğuz ise, “18 altı çocuk gelinlerimizin evlenmelerine karşıyız. Kuaför arkadaşımızın başlatmış olduğu bu kampanyadan dolayı çok mutluyuz. Herkes bu konuda duyarlı olmasını bekliyoruz” ifadelerinde bulundu

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hakkari’de kısa süreli dolu yağışı
Hakkari’de kısa süreli dolu yağışı
Hakkari’de “Hoş Geldin Bebek” projesi
Hakkari’de “Hoş Geldin Bebek” projesi
diyarbakir evden eve diyarbakır evden eve diyarbakir Nakliyat evden eve diyarbakır Nakliyat şehirlerarası nakliyat diyarbakir evden eve diyarbakır evden eve diyarbakir Nakliyat evden eve diyarbakır Nakliyat şehirlerarası nakliyat diyarbakır web tasarım