Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

ABD Adana Konsolosu DTB’yi ziyaret etti

ABD Adana Konsolosu Linda Stuart Specht, ziyaret ettiği Diyarbakır Ticaret Borsası’nda (DTB), “Siyasi anlamda ülkelerimiz farklı düşünse bile ekonomi ve iş anlamında her zaman birlikte çalışabilecek yatırım ortamları vardır” dedi..

ABD Adana Konsolosu DTB’yi ziyaret etti
ABD Adana Konsolosu DTB’yi ziyaret etti
Advert

ABD Adana Konsolosu Linda Stuart Specht, ziyaret ettiği Diyarbakır Ticaret Borsası’nda (DTB), “Siyasi anlamda ülkelerimiz farklı düşünse bile ekonomi ve iş anlamında her zaman birlikte çalışabilecek yatırım ortamları vardır” dedi.
Bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen ABD Adana Konsolosu Linda Stuart Specht, Ekonomi ve Vatandaşlık İşleri Konsolosu Kara Babrowski ve beraberindekilerle birlikte, DTB Meclis Başkanı Ahmet Ay’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Specht, ABD ile ekonomi alanındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve karşılıklı ticaretin artırılabilmesi için bir takım ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirterek, “Ekonomik ilişkilerimizi ve ekonomik bağlantılarımızı daha de genişletip artırmak istiyoruz. Siyasi anlamda ülkelerimiz farklı düşünse bile Ekonomi ve iş anlamında her zaman birlikte çalışabilecek yatırım ortamları vardır” dedi.
DTB Meclis Başkanı Ay ise, şehrin ekonomisi ve yürüttükleri projeler hakkında bilgi vererek, “Kentimizde bulunan firmalarımız 2017 yılında 23 farklı sektörde 66 ülkeye ihracat yapmıştır. Toplam ihracatımız 191 milyon 878 bin dolar olarak gerçekleşmiştir. İlimizde ve bölgemizde uygun şartlar oluşması durumunda daha fazla ülkeye daha fazla ihracat yapılacağına inancım sonsuzdur” diye konuştu.
Görüşme, DTB Meclis Başkanı Ay’ın, ABD Adana Konsolosu Specht’e üzerinde tarihi Ongözlü köprü motifi bulunan tablo ile DTB tarafından üç dilde hazırlanan Sırlar ve Surlar Şehri Diyarbakır adlı tanıtım kataloğunu hediye etmesiyle sona erdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Diyarbakırspor'u kurtardık, bu kent neden suskun’
‘Diyarbakırspor'u kurtardık, bu kent neden suskun’
Hakkâri’de kayak sezonu açılıyor
Hakkâri’de kayak sezonu açılıyor
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi