Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

GAP vadisinin 3’üncü etap çalışmalarında sona gelindi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden GAP Vadisinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 1’inci ve 2’nci etabı tamamlanan GAP Vadisi Projesi’nde bu kez 3’üncü etap çalışmalarının yüzde 80’lik fiziki gerçekleştirmesi sağlandı..

GAP vadisinin 3’üncü etap çalışmalarında sona gelindi
GAP vadisinin 3’üncü etap çalışmalarında sona gelindi
Advert

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden GAP Vadisinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 1’inci ve 2’nci etabı tamamlanan GAP Vadisi Projesi’nde bu kez 3’üncü etap çalışmalarının yüzde 80’lik fiziki gerçekleştirmesi sağlandı.
Şanlıurfa tarihinin en büyük yeşil alan projesi olan GAP Vadisi Projesi’nde tüm etaplar, planlama dahilinde sürüyor. İçerisinde sosyal ve sportif alanların yanı sıra dinlenme ve mesire alanlarının yer alacağı GAP Vadisi Projesi’nde 1’inci ve 2’nci etaplar tamamlandı. Kısa bir süre sonra hizmete sunulacak 2’nci etap çalışmalarının ardından bu kez 3’üncü etapta ise yüzde 80’lik fiziki gerçekleştirme sağlandı. GAP Vadisi 3’üncü etap çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgiler alan Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, bölgede şu anda yeşil alan çalışmalarının yapıldığını söyledi. Amaçlarının Şanlıurfa’ya vizyonel çalışmalar kazandırmak olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Çiftçi, "GAP Vadisi 3’üncü etap çalışmalarında yüzde 80 fiziki gerçekleştirme sağladık. Şu anda Park ve Bahçeler Dairemiz de bitki ve ağaçlandırma çalışmalarına başladı. GAP 2 bitti, ağaçlandırması da tamamlandı ve yakın bir zamanda halkımızın hizmetine açılıyor. Diğer tüm etaplarımız da yapım aşamasında ve hızla ilerliyor. Şanlıurfa tarihinin en büyük yeşil alan çalışması yapılıyor. Zamanı da iyi kullanarak doğru bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu alanlarımızda 2 milyon ağaç ve bitki türü dikimi de söz konusu. 2018’in son aylarında tüm etapları bitirerek projemizi kullanılır hale getiriyoruz. Bu çalışmalar gelecekte Şanlıurfa’ya vizyon kazandıracaktır. Halkımız burada nefes alacak, eğlenecek, spor yapacak ve dinlenme alanı olarak kullanacaklar. Bu da yeni bir çekim merkezi demek. Her şey yolunda gidiyor. Emeği geçen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum" dedi.
Çiftçi, alandaki temaslarının ardından şehrin diğer bölgelerinde devam eden çalışmaları incelemek üzere bölgeden ayrıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobil köprüde asılı kaldı
Otomobil köprüde asılı kaldı
Kilis’te Lale devri
Kilis’te Lale devri
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi