Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Pendik’ten Kulp’a kitap desteği

İstanbul’un Pendik ilçesinde bulunan Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde bulunan Uzunova Ortaokulu’na kütüphane kurarak kitap ve kırtasiye malzemesi desteğinde bulundu..

Pendik’ten Kulp’a kitap desteği
Pendik’ten Kulp’a kitap desteği
Advert

İstanbul’un Pendik ilçesinde bulunan Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde bulunan Uzunova Ortaokulu’na kütüphane kurarak kitap ve kırtasiye malzemesi desteğinde bulundu.
Kardeş Okul Projesi kapsamında Kulp Uzunova Ortaokulu’nu kardeş okul seçen Pendik Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, örnek bir davranış sergileyerek 760 kitap, 2 bilgisayar ve çeşitli kırtasiye malzemelerini okula hediye etti. Uzunova Ortaokulunda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Nihal Bayındır, tayininin çıktığı Pendik Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesinde yeni okulundaki öğretmenlere ve öğrencilere, Diyarbakır’ın Kulp ilçesinden özellikle Uzunova ilk-Ortaokulundan bahsederek daha önce görev yaptığı okulda kitap , kırtasiye ve bilgisayar sorunlarını dile getirdi. Bu durumu öğrenen öğretmen ve öğrenciler konuya duyarsız kalmadı. Ekim ayında okul olarak yapılan kitap toplama kampanyasında toplanan kitaplar ve öğrenciler için hazırlanan hediyeler okul müdürü Abdulkadir Işık ve Nihal Bayındır öncülüğünde Emine Çınar Şalcı, Bilgen Kocakuşak ve Ezgi Acarer tarafından Diyarbakır’ın Kulp ilçesine bağlı Uzunova ortaokuluna getirildi. Pendik Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerini büyük bir mutlulukla karşılayan Uzunova Ortaokulu öğrencileri hazırladıkları gösterileri katılımcılara sergiledi. Daha sonra kitaplar ve diğer malzemeler kütüphaneye öğrenciler ve davetlilerin katılımıyla yerleştirildi.
Düzenlenen etkinliğe bir açıklama yapan Uzunova Ortaokul Müdürü Doğan Ballı, “Pendik Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesinin organizasyonunda Kardeş Okul Projesi kapsamında Uzuova İlk ve Ortaokulumuza 760 kadar kitap ve 2 adet bilgisayar hediye edildi. Kitaplar bizim en yakın dostlarımızdır. Pendik Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri bu projeyle bizlere dostluk eli uzattı. Kitaplar bitmez tükenmez hazine kaynaklarıdır ve kitaplar eskidikçe değer kazanır. Ben böyle bir hizmeti ilçemize getiren Pendik Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerine ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum, Kardeş okul adıyla iki okulun sınıf ve şubeleri ile tüm okul “Kardeş” ilan edildi. Samimiyet dolu bu buluşmada bir kez daha ilan edildi ki eğitim camiasının bir parçası olarak, birimiz doğuda, birimiz batıda, birimiz kuzeyde, birimiz güneyde de olsak da biz biriz ve beraberiz. Biz bir aileyiz” dedi.
İstanbul’dan gelen ziyaretçiler Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü de ziyaret ederek İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya ile görüştü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
70 yaşında Kızıltepe’ye transfer oldu
70 yaşında Kızıltepe’ye transfer oldu
″Kefenimizle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanındayız″
″Kefenimizle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanındayız″
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi