Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Emekli olabilmek için af istiyor

Batmanlı bir vatandaş, 1994’ten kalan Bağ-Kur borcunun 75 bin TL’ye ulaşması nedeniyle emekli olmadığını belirterek, af istedi..

Emekli olabilmek için af istiyor
Emekli olabilmek için af istiyor
Advert

Batmanlı bir vatandaş, 1994’ten kalan Bağ-Kur borcunun 75 bin TL’ye ulaşması nedeniyle emekli olmadığını belirterek, af istedi.
Batmanlı Habib Yılmaz, 2014’te yapılan düzenlemeden maddi durumu iyi olmadığı için yararlanamadığını ve o dönemde yüzde 40 indirimle 12 bin 300 TL olan Bağ-Kur borcunun 75 bin TL’ye çıktığını belirterek, bu yüzden emekli olamadığını ifade etti. Emekli olabilmek için af istediğini anlatan Yılmaz, “Hükümetimiz tarafından Bağ-Kur borcu olan binlerce vatandaş için yeni bir düzenleme yapılmasını talep ediyoruz. Benim durumumda olan binlerce kişi var ve emekli olabilecekken yüksek faiz nedeniyle eski prim borçlarımızı ödeyemiyoruz. Yeni bir yapılandırma yapılması durumunda binlerce kişi prim borcunu ödeyecektir. Anapara borcum 3-4 bin TL dolayındadır. Ancak faizlerle birlikte şuan toplam borcum 75 bin TL olarak görünüyor. Faizli borç yüzünden emekli olamıyorum. Yetkililerin sesimizi duymasını ve yeni bir düzenleme yapmasını talep ediyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobil köprüde asılı kaldı
Otomobil köprüde asılı kaldı
Kilis’te Lale devri
Kilis’te Lale devri
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi