Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Kağıda basılan karne öğrencilerin tepkisine neden oldu

Diyarbakır’da bir Anadolu lisesinde A 4 kağıda basılı olarak dağıtılan karneler, öğrencilerin tepkisine neden oldu. Öğrenciler, bir dönem boyunca heyecanla bekledikleri karne gününde ellerine bir A 4 kağıdının tutuşturulmasını hazmedemediklerini ifade etti..

Kağıda basılan karne öğrencilerin tepkisine neden oldu
Kağıda basılan karne öğrencilerin tepkisine neden oldu
Advert

Diyarbakır’da bir Anadolu lisesinde A 4 kağıda basılı olarak dağıtılan karneler, öğrencilerin tepkisine neden oldu. Öğrenciler, bir dönem boyunca heyecanla bekledikleri karne gününde ellerine bir A 4 kağıdının tutuşturulmasını hazmedemediklerini ifade etti.
Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde bir Anadolu lisesinde dağıtılan A 4 kağıda basılı karneler öğrencilerden tepki aldı. Karne günü sabahın erken saatlerinde büyük bir heyecanla okula giden öğrenciler, öğretmenleri tarafından karnelerin kendilerine dağıtılmasını bekledi. Karnelerin dağıtımı sırasında kendilerine bir A 4 kağıdının verilmesi üzerine öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Karnelerle birlikte başarılı öğrencilere dağıtılan belgelerin de faks kağıdı ellerine tutuşturulması üzerine öğrenciler tepki gösterdi.

“Karne kağıdı kalmadı”
Kapak kısmında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Gençliğe Hitabe’nin olmadığı karnelere tepki gösterilmesi üzerine okul yetkililerinin öğrencilere, “Karne kağıdı kalmadı. Siz gidin fotokopisini çekip getirin biz kaşe basarız” dediği ileri sürüldü. Bazı velilerin konuyla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayette bulunduğu belirtildi.

"Liselerde karne verme zorunluluğu yok"
Konuyla ilgili İHA muhabirinin ulaştığı İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, “Liselerde karne verme zorunluluğu normal şartlarda yok. İsteyen örenci olursa basıp verebiliyorlar. Karne basılan kağıt normalde 100 gramdır, A 4 kağıdı ise 80 gramdır. O anda kağıtları olmayabilir. O yüzden bu şekilde basılıp verilmiş olabilir. Bu sadece öğrenciler notlarını görsünler diye verilmiş olan bir belgedir” ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Batman’daki orman yangını kontrol altına alındı
Batman’daki orman yangını kontrol altına alındı
Çocukların kavgasına aileler karıştı: 4 yaralı
Çocukların kavgasına aileler karıştı: 4 yaralı
diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği mardin evden eve nakliyat şırnak evden eve nakliyat izmir evden eve nakliyat izmir balçova evden eve nakliyat mardin durhanlar turizm diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi