Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Batman’da mermerciler sitesi kurulması hedefleniyor

Batman Mermerciler Dernek Başkanı Rıdvan Nebioğlu, yaklaşık bir yıldan bu yana mücadele verdikleri ‘Mermerciler Sitesi’ için kararlı olduklarını söyledi..

Batman’da mermerciler sitesi kurulması hedefleniyor
Batman’da mermerciler sitesi kurulması hedefleniyor
Advert

Batman Mermerciler Dernek Başkanı Rıdvan Nebioğlu, yaklaşık bir yıldan bu yana mücadele verdikleri ‘Mermerciler Sitesi’ için kararlı olduklarını söyledi.
Kent merkezini mermer işletmelerinden temizlemede karalı olduklarını ve bu konuda milletvekili, vali ve kamu kurum ve kuruluşlarından destek istediklerini belirten Mermerciler Derneği Başkanı Nebioğlu, “Kent merkezinde ve ilçelerimizde 200’e yakın mermerci esnafımız var. Bütün bunlar hızla gelişen kentleşme sorunundan dolayı ciddi anlamda ses ve çalışma ortamından dolayı vatandaşlara rahatsızlık veriyor. Bu durum bizleri ve vatandaşları ciddi anlamda mağdur ediyor. Yetkililerimizde mermerciler sitesi için destek bekliyoruz. Konu hakkında projemizi sunduk. Batman ve ilçelerimiz için yapacağımız ‘Mermerciler Sitesi’ için kent merkezi gürültüden ve çevre kirliliğinden kurtulacak” diye konuştu.
Batman Mermerciler Dernek Başkanı Rıdvan Nebioğlu ve Başkan Yardımcısı Mehmet Taş, mermerciler sitesinin hizmete girmesiyle en az bin mermer ustasının istihdam edileceğini belirti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobil köprüde asılı kaldı
Otomobil köprüde asılı kaldı
Kilis’te Lale devri
Kilis’te Lale devri
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi